• kocasını 8 ayda 300 erkekle aldattı

  22.
  ulan bir de mahkeme adama nafaka ödetiyor çocuğun velayetini ise anneye veriyor. Bir de diyorlar ya bu dünyada kadınlar eziliyor yok bilmem ne. Yalan amk! Modern kanunlar kadın erkek ilişkilerini aşırı yozlaştırdı. Aldatan kadının hakları bile mağdur erkekten fazla. kadınlara bu kadar pozitif ayrımcılık tanınırsa böyle olur. bütün dinlerin kitaplarında kadın cinsine daha az hak verildiği gibi bir de baskılanmalarına yönelik söylemler mevcut. Nedenini anlayın. adamlar o zamanlar bile kadınların ne mal olduğunu biliyormuş.
  1 ... kazuo kiriyama
 • saldırıya uğrayan kadını izleyen vicdansızlar

  4.
  Kadın şikayetçi olmamış ve kişinin affedilmesini istemiştir. Dayılara vicdansız diyen enayilere duyrulur.

  Link: https://eksisozluk.com/sa...mamasi--7053239?a=popular
  1 ... kazuo kiriyama
 • kadınların güçlü olmasından korkan erkek

  11.
  Korkan değil de sosyokültürel açıdan bu durumu uygunsuz bulan erkek diyelim. Kadınların güçlü olmasından haz duyan erkeklerin twitterda kadınların bokunu, sidiğini, kirli çoraplarını satın almak için birbirleriyle yarıştığını görebilirsiniz. Kadınların hipergamisini bu tarz betalar değil güçlü erkekler tetikler. Kadınlar kendisini yönetebilen ve manipüle edebilen erkeklerden hoşlanırlar. Götünü siktiren meriçlerden değil.
  3 -2 ... kazuo kiriyama
 • tamer karadağlı nihal yalçın vakası

  4.
  tamer karadağlı'nın %100 haklı olduğu olaydır. erkeklerin 1000'de 1'i kadar dünyaya katkısı olamamış kompleksli kadın cinsinin sikko triplerini çekmek zorunda değil kimse.

  Edit: light erkek selamiler eksiliyor.
  21 -12 ... kazuo kiriyama
 • saldırıya uğrayan kadını izleyen vicdansızlar

  2.
  yarın bir gün kadının ''karı koca arasında olur böyle şeyler, kocama el kaldıranlardan şikayetçiyim'' dememesi için müdahale etmemiş olan dayılardır. kadir şeker'den sonra ikinci bir enayi çıkacağını sanmıyorum kusura bakmayın.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • alman arabası vs japon arabası

  54.
  bundan 3 sene önce falan ikinci el bir audi a6 almıştım. araba 125.xxx km'de şanzıman dağıtmış ve contası yanmış haldeydi. Yine aynı civarlarda km'ye sahip 6 sene kullandığımız 2011 model kia ceed'in ise 6 sene boyunca vermiş olduğu tek arıza fren ampulünün patlamasıydı. Kia kore markası da olsa koreliler japon mühendislik ekolünü takip ederler. yani bir arabanın sağlam olması için japon olmasına dahi gerek yok. japon mühendislik ekolünü takip etmesi bile yetiyor. Daha sonra 2011 ceed'i satıp 2017 model üst kasasına geçtik. sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.

  audiye ne mi oldu? aldığımız adamlarla davalık olduk. bir sene sonra davayı kazanıp paramızı faiziyle geri aldık. Başınıza bela almak istiyorsanız alman arabası alın. Mercedes'i bu kıyaslamadan tenzih ediyorum bu arada.

  Ayrıyeten abd, rusya, suudi arabistan, avustralya gibi asyadan ve avrupadan bağımsız olan araba cenneti pazarların hepsinde alman volkswagen koreli kia'nın yarısı kadar bile satamıyor.

  Yine radikal terör örgütleri dahi zorlu savaş koşullarında narin amarokları değil dayanıklı hiluxları tercih ediyor.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • squid game

  21.
  Dizi hakkında ilk bölümü izledikten sonra yorum yapmıştım (bkz: #45121949) şu an 9 bölümü de bitirmiş olarak tekrar yorumlamak istiyorum. Öncelikle hiç bir bölümde sıkıldım diyemem. Ancak akıcılık ve sahneler ne kadar iyiyse kurgu ve işleyiş o kadar kötü. izlediğiniz filmler genelde cüneyt arkın, kemal sunal filmleriyse bu durumu hissetmeyeceksinizdir ancak orta direk bir izleyici olsanız dahi göze batacak kurgu hataları ve çakışmalar mevcut. Bunun haricinde su gibi akıp giden çerezlik bir dizi. Ancak keşke olsaydı/olmasaydı dediğim bazı kısımlar var.

  --spoiler--
  Çoğunluğun oyu karşısında oyunun feshedilebilmesi ve yarışmanın iptali detayı oldukça gereksizdi bence. Sırf bu yüzden bir bölüm fazladan izledik. Ana karakterlerin dışarıdaki hayatını görebilmek açısından iyiydi ancak bunun yerine kişilerin hayatıyla ilgili detayları farklı bölümlerde seyirciye yedirebilirlerdi.

  Kişilerin oyun dışında birbirlerini öldürebilmeleri detayı filmin bütünlüğüne oldukça zarar vermiş. işin içine dram katabilmek için yaptıkları belli ancak böyle olmaması gerekiyordu diye düşünüyorum.

  Bebek suratlı kızın oyun kurucu üst yöneticilerden birine ses getirecek bir zarar vermesini beklerdim. karakterin temelini bu potansiyelde oluşturmuşlar ancak fos çıktı maalesef.

  Polis ile yönetici arasındaki ilişki hint filmi kıvamındaydı. olmamış.

  Yaşlı bunakla ilgili final çok zorlamaydı. Seyirciyi tatmin edici değildi.

  Son olarak dizi biraz daha uzun olmalıydı diye düşünüyorum. Karakterlerin derinliği eksik kalmış. ali, orospu karı ve gangsterle ilgili daha fazla olaylara şahit olmalıydık. Çok oldu bittiye gelmiş. Senaryo helalinden bir 20 bölümü hak ediyordu diye düşünüyorum. Bakalım 2. sezonda neler olacak.
  --spoiler--
  1 ... kazuo kiriyama
 • squid game

  9.
  ilk bölümü itibariyle oldukça enfes bir dizi. battle royale, the platform, saw, lanetli tepe, escape room tatları alıyorsunuz. ilk bölümü gayet zevk alarak izledim.
  ... kazuo kiriyama
 • mgtow

  56.
  her erkeğin savunması gereken, feminizmden kat kat faydalı akım.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • ebrar karakurt

  67.
  Cübbeli ahmet bu kadınla(?) ilgili yorum yapmış. Ben ateistim ancak cübbeli ahmeti bu yorumundan dolayı yadırgayamam. Adam islam mantığına aykırı bir şey demiyor ki amk. Kuran eşcinselliği kesin ve katı bir dille yasaklıyor, eşcinsellerin başına gelen felaketlerden bahsediyor. Siz müslüman halinizle gidip de ''yobaz cübbeliye bak sanane milletin cinsel yöneliminden bak kendi işine'' tarzı yorumlar yaparsanız allah ateist olan beni bile sizden önce cennete alır. Sözde ülkenin %99'u müslüman ancak insanların %80'i bu yorumundan dolayı cübbeliye kızıyor. Eğer müslümansanız cübbeli gibi düşünmek zo-run-da-sı-nız. lamı cimi yok. tatlı su müslümanları sizi.

  Gelelim ebrar karakurt'a. öncelikle maskulen, erkeksi lezbiyenler kesinlikle kadınlar takımında oynamamalı. Madem sen erkek gibi hissediyorsun birader paşa paşa önce gidip askerliğini yapacaksın daha sonra kadın takımında değil erkek takımında oynayacaksın. Yok öyle cinsel tercihe sıra gelince ''ben erkeğim'' deyip de sıra toplumsal rollere geldiğinde ''ben kadınım'' ayağı çekmek. Bu durum aynı zamanda erkekler açısından da kötü bir durumdur. Birinin maskulen lezbiyen rolüne bürünmesi demek erkekler için kişi başına düşen rekabetin artması demektir. Savunulacak bir tarafı yok yani.
  3 -5 ... kazuo kiriyama
 • taciz anını kameraya çeken kız

  13.
  bu tarz amına kodumun hanzoları yüzünden kızlar kendini allah zannediyor. ben başta olacaktım bu siktimin tacizcisini faytonlardan birine eşşek gibi bağlar millete bedava adalar turu attırırdım.
  -2 ... kazuo kiriyama
 • ümitcan uygun

  124.
  ikinci sevgilisinin de ölü bulunduğu varoş, serseri kişilik. daha önce de bu herife sosyal medyadan sevgi dolu mesajlar gönderen kadınların olduğu ortaya çıkmıştı. düşünün kadınsınız ve tipinden şer akan, madde bağımlısı ve ilk sevgilisini öldüren barzonun tekiyle sevgili oluyorsunuz. otobanda hızla seyreden kamyonun önüne atlamak gibi bir şey. Kadınlara acilen sevgili/eş seçme hususunda ciddi eğitimler verilmeli ve bu tarz insanlarla sevgili olmaları/evlenmeleri önlenmelidir. bu kadın cinayeti değil resmen kadın intiharıdır.
  4 ... kazuo kiriyama
 • babasını bıçaklayarak öldüren 15 yaşındaki kız

  4.
  erkek çocuk bakmak hayvan bakmaktan farksızdır diyen feminist ve göt siktiren meriçlere ders olması gereken kızdır.
  23 -7 ... kazuo kiriyama
 • trgamer com

  36.
  bir zamanların en iyi oyun inceleme sitesiydi. kanımca merlininkazanından da iyiydi bunlar.
  ... kazuo kiriyama
 • epsilon pi

  65.
  lezbiyenleri eleştirdiğim entryim o kadar ağrına gitmiş ki kahrından bana saçma sapan bir nick altı girerek beta, çirkin gibi şeyler söyleme gafletinde bulunmuş. liberalizm adı altında sapkınlık savunuculuğu yaparak aidsli götünü siktiren pasif bir meriçtir kendisi.
  5 -2 ... kazuo kiriyama
 • lezbiyen olmak nedir videosu

  12.
  tekmelenmesi gereken iki kişi içeren video. Kızların lezbiyen olması demek erkeklerin hakkının çalınması demek. Bundan rahatsız olmayan erkek gitsin sikini kestirip atsın. Bir de videoda ayıp değil günah değil diyorlar. Neye göre ayıp günah değil amına koyayım? Ben ateistim ancak tüm dinlerin kitabında biz eşcinsellere deprem yollayacağız, ulti atacağız, superweapon göndereceğiz yazdığını biliyorum. Sapıklık değil diyorlar. Bu sapıklık değilse ne sapıklık amına koyayım? Bu salakların mantığıyla bakacak olursak rızaya dayalı ensest de sapıklık değil pedofili de sapıklık değil. Onca erkek arasında bir de bu erkek fatmalarla rekabet etmek zorunda kalıyoruz. siktimin sapkınlarına bak hele.

  edit: Götünü siktiren pasif meriçler eksiliyor.
  4 -14 ... kazuo kiriyama
 • sevgilisine iftira atıp bıçaklattıran kız

  1.
  Şu floodda görülecek olan kızdır: https://twitter.com/Emirr...tatus/1416723691195576320

  Geri zekalı kevaşe adama iftira atıyor, yeni sevgilisiyle arasını bozuyor. tüm bunlar yetmiyormuş gibi etrafındaki kekoları da adamın üzerine salıp adamı bıçaklattırıyor. Şimdi bu olayın tam tersi olsaydı sosyal medyada terörist feministler ve beta meriçler ortalığı yangın yerine çevirmişlerdi. Nitekim bu tarz bir olay erkeğin başına geldiğinde aynı kişiler tepki göstermedikleri gibi ''hep kadınlar mı mağdur olacak biraz da erkekler düşünsün'' tarzında yorum yaptıyorlar. adam da gayet sabırlı adammış. Bu kız Aynı muameleye bana yapsa bir yumrukta çenesini kırar bir de sosyal medyada kızın yaptıklarını görmezden gelecek sjw tayfası tarafından madara edilirdim.
  3 ... kazuo kiriyama
 • müge anlı daki necla ve metin büyükşen cinayeti

  24.
  Kiralık katilin yanlış eve girmesi olayı bana da mantık dışı ve inanması güç geldi ancak evin iyi oğlu osman bile ikna olmuşsa bu olay muhtemelen doğru demektir.

  Swap testinde betül ve uğurda barut izi çıkmasının nedeni yanlış swap kiti kullanılmasıymış. bu zaten daha önce de konuşuldu.

  mehmet ali'nin bu kadar panik yapmasının ve tırnaklarını yemesinin nedeni kendisinin o gece uyuşturucu trafiğinde olmasıymış. (baz istasyonu kayıtları ile doğrulanmış). Kendi suçu ortaya çıkacak diye bu kadar panikledi muhtemelen.

  Anne babasının ölümünün uğur'un bu kadar umrunda olmamasının sebebi mehir tartışmasında anne babasının değil karısının tarafını tutuyor olması ve yıllarca karısının dolduruşuna gelmiş olması.

  Yine büşra'nın tıpkı abisi uğur gibi olaya üzülmemesini istemediği bir aileye sahip olma durumuna bağlıyorum. muhafazakar ailenin çocuğu olmayanlar bilmez siz ailenizden yarım tık bile modern olsanız asla anlaşamazsınız ve aranızda sürekli bir çatışma hali olur. akrabaları büşra'yı ailesine şikayet ediyor sizin kız alkollü mekanlarda dolanıyor diye. z kuşağı kız. Muhtemelen zorla kapatıldı ve konya gibi bir bok çukurunda, avm'ye gitmeyi orospuluk olarak gören zihniyete sahip akrabalar arasında istemediği bir hayat yaşıyordu. bu yüzden anne babasının ölümüne çok üzülmedi.

  Tüm bunlarla birlikte programa gelenlerin götünün başının oynama ve çelişkili ifadeler verme sebebi muhtemelen olayla ilgisiz aile sırlarının ortaya çıkmasını istememeleri. Bu gibi ailelerde çok sır ve entrika olur.

  Son olarak çok merak ediyorum müge denen kibir makinesi gidip de büşradan özür dileyecek mi bir hata yaptık, sana çok yüklendik diye?
  4 -4 ... kazuo kiriyama
 • donald self

  9.
  Bu adamı canlandıran Michael Rapaport Hafiften bizim karadenizli müteahhitleri andırır. Ayrıca dizi boyunca scofield'a en sağlam kazığı atmış kişidir. Bir de gretchen'ın kendilerini satması üzerine ona ettiği küfür repliği efsanedir.
  ... kazuo kiriyama
 • spiral

  13.
  Testere filminin 9. devam filmi. ilk filminden beri testere serisinin büyük hayranıyım. ilk 7 film zaten 1 yıl aralıklarla çekildi. (2004-2010) 8. film olan saw legacy ise 7. filmden 7 sene sonra (2017) çekildi 9. devam filmi olan spiral ise 2021'de beyaz perdeye geldi. Hani 2000'li yıllarda 70'lerin 80'lerin kült korku filmlerinin siktiri boktan spin off'ları ve devam filmleri çıkmıştı ya işte bu spiral filmi de o derecede boktan. Çünkü Neden?

  Bir yıl aralıklarla çekilen ilk 7 film arasındaki gerek olay örgüsü gerek senaryonun işlenişi mükemmeldi. Neden-sonuç ilişkilerinin temeli sağlam oturtulmuş ve karakterler derinlemesine işleniyordu. 4. filmden sonra seri zorlama da uzatılmış olsa kurgunun sağlamlığı ve ters köşelerle bu açığını kapatıyordu. ancak 8. film olan saw legacy (bkz: #38123857) ne kadar 7. filmden sonrasını konu alsa da senaristlerin değişmiş olduğunu ve kurgunun farklı ellerden çıktığını çok belli ediyordu. Filmde serinin hint yapımı çakmasını izliyormuşsunuz havası vardı. Ancak saw legacy'nin boktanlığı bile spiral'in boktanlığının yanında devede kulak kalır. Filmin yönetmeni 2. 3. ve 4. filmi yöneten darren lynn bousman da olsa ilk 7 filmdeki gerilimi maalesef yansıtamamış. Film ayrıca direkt olarak devam filmi değil john kramer'dan sadece 2-3 kez bahsediliyor ve bir sahnede 2. filmdeki obinin fotoğrafını görüyoruz. Bunu zaten fragmanda da gösteriyorlardı. Yani geçmişe dair fragmanda ne varsa filmde de o var. Onu da zaten serinin sıkı hayranlarını çekebilmek için fragmana olduğu gibi koymuşlar.

  Kurgu bok gibi, senaryonun işlenişi bok gibi, oyunculuklar bok gibi. Hele hele Zeke karakterini Chris Rock'ın canlandırması kimin fikriyse annesini eşekler kovalasın. Hayatımda bu kadar boktan oyunculuk görmedim. Keza diyaloglar da rezalet. Yemin ederim saçma sapan zenci esprileri ve gereksiz boş diyaloglar sonrası filmin ortalarında bir an kendimi serinin korkunç bir film parodisini falan izliyorum sandım (gerçekten korkunç bir film parodisi var ve bu filmden daha iyi bu arada). Karakterlerin temeli yok, ters köşe yok, pardon ters köşe var ama şöyle bir ters köşe: ters ters köşe. Yani normalde katil hiç ummadığınız biri çıkar ya işte burada ''katil kesin bu lan'' dediğiniz kişi katil çıkıyor gerçekten. Ayrıca bazı sahneler çok hızlı geçiyor bu da seyirciye duyguyu aktarmakta sıkıntı yaratıyor. Tuzaklardaki çekimler minimal değildi ve mekanizmanın nasıl çalıştığını bile tam anlayamıyorsunuz. ilk 7 film hatta 8. film bile bu konuda çok daha iyiydi. Olayların altı dolu değil ve bir temeli yok. Be amına kodumun katili sen kendini öldü göstermişken o balmumu mekanizmasını nasıl emniyet teşkilatının bodrumuna soktun da nasıl kamerayı hackledin de nasıl o bodruma girip saklanabildin? daha sonra nasıl oradan çıkabildin? Senaryoda türk filmlerinde dahi olmayacak ahmaklıklar vardı. Sonuç olarak sik gibi bir film. izlemezseniz hiçbir şey kaybetmezdiniz. 8. Film bile bunun yanında şaheser kalır. Filmi bitireyim derken acı çektim resmen. Serinin yaratıcıları olan james wan ve leigh whannell nasıl böyle bir kepazeliğe izin verdiler hayret ediyorum. ilk 7 filmi 50. defa izleseniz bile ilk kez izliyormuşsunuz gibi hissederken bu filmi izlemek reklam izlemek gibi bir şey. hiç değilse 8. filmdeki eleanor ve röntgeni karıştıran doktordan devam ettirseydiniz seriyi. Filmin tek güzel yanı finalinde çalan meşhur hello zep remixi. Başka bir olayı yok.
  ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum