• tipinden barzoluk akan adamla sevgili olmak

  11.
  Günümüzde kadınların kızların en büyük hatası. Kızların efendi erkekler yerine bu tarz erkeklerle sevgili olduktan sonra doğal seçilim mekanizmasının gazabına uğramalarını görmek hiç de şaşırtıcı değil. Erkek sevgilisini/karısını öldürüyor/şiddet uyguluyor diye hapse giriyor ve dünyaya kendi gibi barzo bir piç getiremiyor. Bu tiple evlenen kadın ise öldüğünden dolayı ya da kocası hapse girdiğinden dolayı kendi gibi barzolarla flört edecek/evlenecek bir kız dünyaya getiremiyor. Resmen win+win ama insanlar bu gibi olaylar sonrası sosyal medyada ve sözlük sitelerinde ağlayıp zırlıyorlar. Götünüzle değil mantığınızla düşüneceksiniz. Önünüzü kesip para isteyen tinerci, saf salak bir kadının barzo, kültürsüz bir erkeği seçip çocuk yapmasından dolayı dünyaya geliyor. Ben erkek halimle varoş, serseri takımıyla arkadaşlık kurmuyorum ancak bu kadınlar sözde alfa erkek diye kendini bu tarz erkeklere sunuyor ardından doğal seçilimin gazabını tadıyorlar ve benim nezdimde win+win oluyor. Bunlar elenerek dünyaya kendileri gibi bir çocuk peydahlayamıyorlar.
  3 ... kazuo kiriyama
 • adı hatırlanamayan bilgisayar oyunları

  13.
  Çoook eskilerden bi ms dos oyunu vardı. 2 boyutlu bir oyundu ve tepeden bakış açısıyla oynuyorduk. Bir uçağı kontrol ediyorduk sıka sıka ilerliyorduk. Şuna benzer bir oyundu: https://www.youtube.com/watch?v=vRxXa0hLbdY+

  Yine başka bir oyun daha vardı bu oyunu sonradan hayvan gibi aramış olmama rağmen bulamadım bilen varsa lütfen yazsın. iki boyutlu bir Platform oyunuydu. Oyunda siyah giyimli bir hırsızı kontrol ediyorduk ve bölüm sonunda değerli tablolara (tarihi eser gibi bir şey herhalde) ulaşarak bölümü bitiriyorduk. Oyundaki düşmanları sağdan soldan bulduğumuz sandık gibi şeyleri fırlatarak öldürebiliyorduk. Bu da bir ms dos oyunuydu ve küçükken ''dark1.exe'' komutunu yazarak bu oyunu açtığımı hatırlıyorum.
  ... kazuo kiriyama
 • resident evil 3 remake

  8.
  Resident evil serisinin hepsini oynamış biri olarak bu oyunun çıkmasını dört gözle bekliyordum. Selefi resident evil 2 remake'i malum ortamlardan indirip oldukça beğenmiştim. Bundan dolayı Re 3'ü steam'den satın alarak oynayacaktım ancak oyun çıktıktan sonra internette çok kısa olduğuyla ilgili yorumlar dolanmaya başlayınca satın almaktan vazgeçip malum ortamlara düşmesini bekledim ardından geçen hafta indirime girince dayanamayıp satın aldım ve iki gün önce de bitirdim.

  Öncelikle remake ile orijinal re 3 nemesis arasında bir takım farklar var. Mesela klasik re 3'de olan bazı bölümleri remake'e koymamışlar. Bundan dolayı zaten kısa olan oyun iyice kısalmış. Uzun metraj demo bir oyun olmuş desek yeridir. Ayrıca Carlos ve Jill'in imajını da biraz değiştirmişler. Hatta Jill'i baya baya kuzenime benzetmişler. Grafik motoru ve efektlerin re 2 remake'den bir farkı yok. re 2 remake'in üzerine bir şey koymamışlar. Yani sanki farklı bir oyun değil de re 2 remake'in dlc'sini oynuyormuş gibi hissediyorsunuz.

  Oyunda eleştirilecek en büyük nokta nemesis'in bok gibi bir tasarımı olması. 99 yapımı klasik re 3'te bile bu yaratık çok daha korkunçtu kanımca. re 2 remake'deki tyrant'i biraz makyajlayıp nemesis diye yedirmeye çalışmışlar ama yemezler. Capcom bariz tembellik etmiş. Ulan karakter animasyonu bile tyrantla aynı mı olur? Nemesis'in yere yığılması bile tyrant'la aynı. Kötü olmuş demiyorum ancak insan biraz farklı yapar ne bileyim üzerine farklı bir şeyler ekler. Sanki re 2 remake'e alelacele eklemeler çıkarmalar yaparak re 3 remake diye sunmuşlar gibi.

  Bu arada bu oyunda 2. oyundaki yaralı komiser marvin'in nasıl ısırıldığını görebiliyoruz. Yine buna benzer ufak tefek spin off'lar karşımıza çıkıyor.

  Nikolai karakteri ilgili oldukça ilgimi çekti. Ancak bu herif neden bu kadar kötü onun cevabını oyunda bulamıyoruz. Karakterin alt yapısını senaryo olarak dolduramadıklarından adamın bu kadar gereksiz kötü olması size komik geliyor. Hani klasisizm dönemi edebiyatında kötü olmak için kötü olan tiplemeler vardır ya işte bu adam da öyle. Oyun Re 2 remake ile neredeyse eş zamanda geçiyor olmasına rağmen re 2'deki ana karakterler ile bir bağlantımız olmuyor.

  Re 2'de oyundaki zombilerin tekdüzeliğinden dert yanmıştım ancak aynı durum bu oyunda da devam ediyor. Sanırsın ki koca racoon city'de sadece 4-5 tip insan var. Kardeşim şu zombilerin tipini birbirinden farklı yapın biraz. Yan yana yürüyen iki zombi var ikisi de tepeden tırnağa birbirinin kopyası. Ve yine zombiler ölmüyor arkadaşlar. Kafaya 10 mermi yemesine rağmen tekrar yerden kalkanlar mı dersin, el bombası yedikten sonra ölmeyenler mi dersin yine aynı saçmalık aynen devam ediyor. ulan tier 0 basic enemylerin dahi kafadan 10 vuruşla dahi ölmemesi oyunun gerçekçiliğini baltalıyor. Anladık oyun survival horror ancak zor ölen zombi yapacağınıza etraftaki mermi sayısını azaltın. Mermi sayısı demişken 2. oyuna kıyasla çok daha fazla mermi toplayabiliyorsunuz etraftan.

  Sonuç olarak ikinci oyunu sevdiyseniz oynayın diyeceğim ancak parasını hak etmiyor bu oyun. ben bu kadar kısa oyunun indirimli haline 120 tl'yi zar zor verdim 250 tl verenlere çok geçmiş olsun diyorum. Ederi ancak 50 TL. Kötü bir oyun değil ancak tembellik edip bir önceki oyunun üzerine bir şey konulmadan direkt oyunculara sunulduğu için ve bu kadar kısa sürede bittiği için 10 üzerinden (taş çatlasa) 6 veriyorum.
  1 ... kazuo kiriyama
 • aleyna çakır ın ailesini polise şikayet etmesi

  1.
  Şu entryi (bkz: #43912821) yazdığım için beni eksi manyağı yapanları bu başlığa davet ediyorum. Defalarca buraya yazdık çizdik. Hep aynı terane.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • cyberpunk 2077

  38.
  Resmi sistem gereksinimleri yayınlanmış olan oyun: https://eksisozluk.com/img/3idu3rxm

  Daha önce bu oyun hakkında şöyle bir entry girmiştim: (bkz: #43483034)

  Sistem gereksinimleri beklenenin çok daha altında olmasıyla oyun acaba downgrade mi edildi tarzında soru işaretleri beliriyor insanın aklında. Ben önerilen sistem gereksinimlerinde yazanları minimum sistem gereksinimi olarak bekliyordum ancak oyun bu kadar mütevazı olunca pek bi şaşırdım. işlemcim biraz zorlansa da yine de full ayarlara yakın bir ayarda oynayabileceğim gibi duruyor.

  Trailerları izledim ve ne yazık ki trailerden anladığım kadarıyla fizik motoru, karakter animasyonları bana yavan ve çiğ geldi. (2020 yılına göre). Ayrıca bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama oyun renkleri çok cafcaflı. Cyperpunk havasını yansıtmıyor. Yine trailerdan anladığım kadarıyla araç sürüş mekanikleri yapay kalmış. Gta serisinden bildiğimiz üzere Rockstar Games araç sürme mekaniği konusunda çok başarılı. Şahsen gta 5'de araba sürmekten aldığım keyfi sadece araba veya yarış odaklı olan oyunlardan bile alamadım.

  Umarım eleştirdiğim konularda yanılıyorumdur. Herkes gibi ben de bu oyunu büyük bir heyecanla bekliyorum. cdpr kaliteli bir firma. Bu oyun cdpr için kritik bir dönüm noktası, kritik bir sınav olacak. Ya id software gibi, rockstar games gibi zamanında piyasaya yön vermiş ya da halen yön vermekte olan bir firma olarak god tier seviyesine ulaşacak ya da yarattığı beklentiye göre fiyasko bir oyun çıkarmış olup bizleri hüsrana uğratacak. Az kaldı. Bekleyip göreceğiz.
  ... kazuo kiriyama
 • dilenci kıza acı biber yedirip eğlenen turistler

  7.
  Olum siz yemin ederim salaksınız. Böyle ota boka sazan gibi atlamayın. Sözde ekşi sözlük yazarları ülkenin aydın kesmini temsil ediyor ancak orada da aynı terane. facebook'da ota boka inanıp paylaşan 40 yaş üstü geri zekalı güruhtan hiçbir farkları yok. Aynı başlık burada da açılmış.

  Niye böyle diyorum çünkü:

  1) Kız dilenci değil.
  2) Adam avrupalı turist değil, arap.
  3) Adam videodaki kızın amcası

  Böyle amcanın ta amına koyayım orası ayrı mesele ama sazan gibi duyar kasmak için başlık açmayın. Salağın biri arka plana acıklı müzik koymuş videoyu yalan yanlış anlatarak milleti kekliyor bizim salaklar da inanıyor. Bu arada kız çok tatlış. Göz yaşını yediğim. Böyle bir kızım olmasını çok isterdim.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • ümitcan uygun

  6.
  kadınların serseri, varoş erkekleri bilerek ve isteyerek tercih ettiğini kanıtlamış olan barzonun teki. instagramdan kadınlar tarafından kendisine gönderilmiş olan mesajlar:

  https://twitter.com/askka.../1306904673702477824?s=19

  arkasından öldürüldüğü için duyar kastığınız kadınların hepsi böyle maalesef. Efendi erkekler yerine böylelerini tercih edip sevgili oluyorlar/evleniyorlar sonrasında da yanlış tercihlerinin cezasını çekiyorlar. Ardından tüm erkek cinsi suçlanıyor.

  Edit: Mantığıyla değil de götüyle düşünen mankafalılar eksiliyor. Ulan böyle güzel bir kız neden pavyon kültürü olan piçin tekiyle takılır? Ben erkek halimle bir arkadaşımdan saçma sapan insanlarla takıldığı için ilişiği kestim. Bu kızlar neden bunu anlamıyor? Bu kaçıncı olay ulan? Eksileyeceğinize cevap versenize kadir şeker'in, kocasının dayağından kurtardığı kadın neden kadir şeker'in aleyhine ifade verdi? Neden yüzüne kezzap atılan berfin özek kendisini savunan feminist gruplara siktiri çekerek kendisine kezzap atan adamı sevdiğini ve onunla evleneceğini söyledi? Alın size bu olayların derlemesi. (bkz: #43140407)Ezik gibi eksileyeceğinize okuyun da bilgilenin. Siktimin geri zekalıları sizi.
  10 -9 ... kazuo kiriyama
 • ayı ile karşılaşınca yapılması gerekenler

  14.
  12 gauge av tüfeğiyle atılacak 2-3 slug kurşun sorunu kökünden kesecektir.
  ... kazuo kiriyama
 • sevgilisini bıçaklayıp başında bekleyen kız

  10.
  bir başka kadın terörüdür. tam liste için: (bkz: #43669032)
  ... kazuo kiriyama
 • asal polat

  34.
  Kendisiyle dalga geçenlerden çok daha bilgili ve kültürlü olduğuna emin olduğum insan. United Khanete zamanından beri paylaşımlarını takip ediyorum. Dürüst bir adam. Tabiri caizse götü başı oynamıyor. Ferdiyetçi değil. Parayla, mülkle, şöhretle değiştiremeyeceğiniz türden biri. Görüşlerimiz tam olarak uyuşmasa da kendisine bu yüzden saygı duymaktayım. Ayriyeten müzik zevkimiz benziyor. Benim gibi dark synthwave dinleyen biri. Vakti zamanında Facebook'dan kendisine bir soru sormam üzerine kıvırcık saçlarımı beğenmeyerek profil fotoğrafımı değiştirmemi ve o şekilde soruyu tekrar sormamı istemiştir. Diğer iki arkadaşıyla birlikte çıkaracağı t.e.d.s isimli kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.
  ... kazuo kiriyama
 • kampüs cadıları

  33.
  Her feminist grup gibi pkklı ve dhkpc'li olan topluluktur. Devletin bunlara müdahale etmesi gerekmektedir.
  ... kazuo kiriyama
 • mercedes benz

  261.
  Bruno sacco dönemi tasarımlarını mumla aratan otomotiv şirketi. Nerede eski mercedesler nerede şimdiki mercedesler. Son model mercedes görüyorum c serisi mi e serisi mi s serisi mi ayırt edemiyorum. hepsi birbirinin uzunu olmuş. Audi'yi tasarım konusunda mercedes'in de bmw'nin de önünde görüyorum. Mercedesciyim ancak son model e segment bir premium araç alacaksam e serisi veya 5 serisi yerine a6'yı tercih ederim. Çok daha asil duruyor.
  1 ... kazuo kiriyama
 • hyundai tucson

  15.
  Yeni kasasının tasarımı efsaneler ötesi olan araç. Bazı kişiler yeni otomobillerin hepsi birbirine benziyor diye veryansın ediyor ancak olay araçların birbirlerinden tasarım çalması değil, 2020'lerde tasarım dilinin komple değişmiş olması. Artık tüm markalar araçlarında uzun ince led stop ve keskin kenarlı ön far tasarımını kullanıyor. Bu furyayı ilk kez renault, megane 4 modeliyle başlattı. Oval, yumuşak kenarlı tasarım artık demode oldu. Bundan 100 sene sonra 2020 ve 2030'ları anlatan filmlerde hep bu tarz arabaları göreceğiz. Tıpkı 50'li ve 60'lı yıllarda kıç tarafı kanatlı, roketi andıran (o yıllardaki uzay yarışı, uzaya araç ve aya insan gönderme olaylarından mütevellit) tasarımlar gördüğümüz gibi. Araçların tasarım dilinin değişmesine tanık olmak bile bence oldukça büyüleyici ve fütüristik.
  ... kazuo kiriyama
 • evli bir kadınla ilişkiye girmek

  323.
  Sonrasında sinirli koca tarafından sizin ve ilişkiye girdiğiniz kadının kafası pompalı tüfekle dağıtılmış olursa gelip buralarda erkek terörü diye duyar kasmayın. Şerefsizlik yapıp tehlikeli sularda yüzerseniz sonucu ağır olabilir.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • işlemci sıvı soğutma sistemi

  1.
  Kule tipi hava soğutmalı işlemci fanımı takmaya çalışırken tırnağının kırılması sonucu birkaç gün önce almış olduğum soğutma sistemi. Aslında aklımda yine kule tipi hava soğutmalı fan vardı ancak mağazadaki görevli indirimde olan sıvı soğutmalı sistemi gösterince alayım dedim. Rgb'li ışıklı bir sistem. Estetik ve göze hitap ediyor ancak internetten araştırınca marka fark etmeksizin sıvı soğutma sistemlerinde sızdırma ihtimali olduğunu ve bu yüzden bazı kişilerin sistemlerinin yanıp çöp olduğuna dair yazılar okudum. Bunun sonucunda bende ciddi bir paranoya başladı ve bilgisayarı her açtığımda acaba sızdırıyor mu diye boruları kontrol etmeye başladım. Paranoya yapılacak kadar sızdırma ihtimali var mıdır? Daha önceden bu sistemi bilen/kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

  Bu arada klasik hava soğutmaya nazaran gerçekten çok daha iyi soğutuyor. işlemci full yükte 55 dereceyi geçmedi. Soğutma radyatörünün fanı aynı zamanda egsoz fanı görevi de gördüğü için yani kasadaki sıcak havayı dışarı üflediğinden kasanın içi gerçekten aşırı ferahladı. Bundan dolayı ekran kartı bile sıcaklığı düştü.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • 58 yaşındaki adamı öldüren 16 yaşındaki genç

  47.
  Böyle olaylar sonrası insanların ne kadar iki yüzlü birer beyinsiz olduklarını görüyorum.

  Dolmuşun içerisinde ne olup bitti bilmiyoruz. Haberi iyi okuyun. Haberde diyor ki ''kızın adama tepki göstermesi üzerine'' kızın erkek arkadaşı ile adam arasında tartışma çıktı. Yani kızın erkek arkadaşı durduk yere ''sen nasıl benim kızın eline dokunursun'' deyip de kavgaya tutuşmuyor. ilk tepkiyi ''neden bana dokundun'' diyerek kızın kendisi göstermiş. Adam taciz etme amacıyla kasıtlı olarak kıza dokunmuş olabilir. Hani her taciz temalı başlığın altına ''bu tacizcileri şöyle asmak lazım böyle kesmek lazım'' diye entry döşüyorsunuz ya bu genç de sizin dediklerinizi yapmış işte. Şikayet etseler adamın karakolda bi çay içip salınacağını bildiklerinden bu metodu uygulamış olabilirler.

  Ha kız kezbanın, çirkefin tekidir. Adam para verirken yanlışlıkla eli değmiştir. Kızın da kezbanlığı tutup hır çıkarmak istemiştir işte o zaman o kezbanı da o veledi de üst üste koyup sikmeleri lazım. Önce olay bi netleşsin ona göre yorum yapın. Bazı kızlar özellikle o yaştaki ergenler birilerini erkek arkadaşına dövdürmekten keyif alırlar, ego kasarlar. Eğer kavga bu şekilde çıktıysa burada yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız. Velet artistlik taslamanın kurbanı olup boş yere hapse girmiş olacak, daha kötüsü o içerdeyken kim bilir o kıza kimler kimler dokunacak. Veledin de hapiste içi içini yiyecek.

  Dediğim gibi olayın nasıl gerçekleştiği bi kesinleşsin ona göre yorumunuzu yapın. iki yüzlülüğün alemi yok.
  1 -4 ... kazuo kiriyama
 • çocuğa cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi

  31.
  Tarikatların komple kaldırılması gerektiğinin bir başka örneği. Atatürk zamanında hepsinin köküne kibrit suyu dökmüştü ancak günümüz yobaz, bağnaz insanları sağ olsun(!) hangi taşı kaldırsan altından tarikat çıkıyor. Tarikatçılık, müridçilik kesinlikle kanunlarla yasaklanmalı ve tarikatlara ağır yaptırımlar uygulanmalıdır. Kaç çocuğun, gencin hayatı karardı kim bilir bu siktiğimin örümcek kafalı yobazları yüzünden. Bir de diğer müridler kızın babasına saldırmış neden şikayetçi oldunuz diye. Adı üstünde ''mürid'' beyin yok ki amına koyayım. Sadece başlarındaki şeyh değil bütün mensupları tutuklanıp sorgulanmalıdır. Amına kodumun gericileri. Şunu çok rahat söyleyebilirim ki eğer muhammed ''son peygamber benim, benden başka peygamber gelmeyecek'' demeseydi bu tarikatların başındaki şeyhlerin her biri peygamberlik iddiasında bulunacaklardı.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • türk erkeklerinin görgüsüz ve ayı olması

  7.
  Beni feminizm karşıtı entrylerimle biliyorsunuz. Ancak böyle bir şeyin varlığını da inkar edemeyeceğim. Özellikle bugün şahit olduğum olay sonrası.

  Muhasebe elemanıyım. Mesleğim gereği ara sıra müşterilerin ödemelerini (sigorta, bağkur borcu v.b.) bankaya elden yapmak durumunda kalıyoruz. Numaramı almışım bankada sıramı bekliyorum. Numaram yandı. Kalkıp bankoya doğru yürüdüm ve bankacı kadına ödemelerle ilgili evrakları verdim. O sırada yaşlıca öküz oğlu öküzün teki de ödeme yapılan bankolara yaklaştı. Adamın bankonun yanında dikildiğini gören bankacı kadın da gayet kibarca ''ayakta kalmayın oturun, numaranızı yanınca gelebilirsiniz'' dedi. Herifin cevabı aynen şu: ''ben buraya antijel sürmeye geldim (antibakteriyel jel demek istiyor). Seni seyretmeye gelmedim''. Kadın adamın ne mal olduğunu anlayıp sadece gülümsedi. Görgüsüz ayı ise cümlesini ikinci kez yineleyip bankodan ayrılarak yerine oturdu.

  Orospu evladının cevabına bak. Hay ben seni yetiştiren anayı sikeyim. Ayı oğlu ayı. Sanki kadın dedi ki ''niye beni seyrediyorsun''. Ödeme yapmak için bankoya yaklaştığını zannedip kibarca uyardı. Niye kadını bozmaya çalışıyorsun amına koyayım? ''Yok ben antibakteriyel jel için kalkmıştım, sıramı bekliyorum'' demek çok mu zor? Ulan kadından çok ben içerledim anasını satayım. Amına kodumun görgüsüzü. Her zaman diyorum bunlar gibi orman kaçkını görgüsüzlerin neslinin devam etmemesi için türkiye'ye ''evlenme ve çocuk yapma ehliyeti'' uygulaması gelmelidir. Her isteyen evlenip çocuk yapamamalıdır. Türk kızları serserilerle flört edip evlenmek yerine beyefendi erkekleri seçmelidir.

  edit: ''iki laf söyeyemedin mi sen de'' diyenler olmuş. Meriçlikten nefret ederim. Kadının kendisi oradayken hatta bankanın güvenlik görevlisi de olaya şahit olmuşken adamla laf dalaşına girmek bana düşmez.
  2 -2 ... kazuo kiriyama
 • müge anlı

  1001.
  yaptığı faydalı işler var ona bir şey diyemem ancak içi boş feministin tekidir aynı zamanda. Sunduğu programın bir bölümünde ''ben bu kocalara (erkeklere demek istiyor) hiç güvenemiyorum o yüzden programa almadan önce hakkında araştırma yapıyoruz'' dediği olayda suçlu adam değil kadın çıkmıştı. Buna rağmen bundan sonra programa alınacak kadınlar hakkında da araştırma yapmaya başlamış mıdır pek sanmıyorum.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • otobüste tokat yiyen kadının şikayetçi olmaması

  1.
  Hemen haber kaynağını verelim: https://www.sondakika.com...da-yeni-gelisme-13540068/

  Dün otobüste nişanlısından tokat yediği için gündeme gelen kadın nişanlısından şikayetçi olmadığını söyledi. Demek ki sosyal medyada insanlar ''neden etraftakiler hiç tepki göstermiyor'' diye boşuna zırıldadı. Zira her an ''nişanlım değil mi döver de sever de'' tepkisiyle karşılaşabilirlerdi. Kadir Şeker olayında bu zaten tescillenmişti. Burada her zaman diyoruz ''kadınlar bu tarz erkeklerle bilerek ve isteyerek flört ediyor/evleniyor'' diye. Serserilerle evlenip şiddet gören kadınlar için suçu tüm erkek camiasına atan feministler ne düşünüyor acaba çok merak ediyorum.

  Kadınlar bu tarz erkeklerle bilerek ve isteyerek flört edip/evlendiğine dair diğer örnekler:

  (bkz: #42529772)
  (bkz: #42506195)
  (bkz: #42261485)
  (bkz: #42438112)
  (bkz: #42477560)
  (bkz: #42839328)
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum