• rad suresi 4 ayet

  17.
  ''eğer, kur'ân ile dağlar yürütülmüş veya yeryüzü parçalanmış yahut ölüler konuşturulmuş olsaydı, kâfirler yine inanmazlardı.''

  Cümlede ''allah kuran ile dağları da yürütse yer yeryüzünü de parçalasa (yani insanların gözünü korkutacak extrem eylemler de yapsa) kafirler yine inanmazlar'' diyor. Ama adam bundan yer kabuğunun yapısı gereği kıtaların sabit olmadığına ve hareket ettiklerine gönderme yapıldığı sonucunu çıkartıyor. Subhanallah kardeş ibretlik paylaşım! Bazı ayetlerde de lut kavminin üzerine korkunç, ölümcül, gürültülü bir azap gönderilerek helak edildikleri yazıyor. Bu da abd'nin hiroşimaya attığı atom bombasına gönderme olsa gerek! Sonuç da atom bombası da korkunç, ölümcül ve gürültülü.

  taoizm, şintoizm ve diğer semavi olmayan asya dinlerinde sizin mucize diye addettiğiniz şeylerin 10 katı gerçekçi şeyler söyleniyor o zaman hadi gidin şintoist falan olun.

  Başlığı açan arkadaşa şu linki bırakıyorum. umarım kendisini kandırmayı ve birbirinden alakasız olayları bağdaştırıp demogoji yapmayı bırakır.

  21:00'dan itibaren https://www.youtube.com/w...8&ab_channel=EfeAydal

  5:55'den itibaren: https://www.youtube.com/w...Q&ab_channel=EfeAydal

  sizin demogoji ve laf salatası yaparak bi taraflarınızdan uydurduğunuz asılsız argümanların hepsine seneler önce cevap verildi zaten. Aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze sunmaktan vazgeçin taslamancılar. Bu da asılsız argümanlarınızı toplu cevap: https://ateistcanavar.fil...2/11/mucize-yalanlari.pdf

  yıl olacak 2021, kimlere neyi anlatmaya çalışıyoruz...

  edit: ilgili arkadaş bana cevap olarak ''taoizm şintoizm ve semavi olmayan asya dinlerinde kuranda olanın 5 katı bilimsel şey varmış. say ulan göster.'' demiş. Verdiğim linklerin ilgili kısımlarından zaten bu dediklerim söyleniyor. Adama link veriyoruz linke bile bakmadan cevap veriyor. Anladık arkadaşım senin amacın araştırmak falan değil. Buraya yazma amacın yanlış olmasından korktuğun inançlarına karşı kendi kendini telkin edip bastırılmış düşüncelerini yatıştırmak. Başka bir şey değil.
  1 -2 ... kazuo kiriyama
 • dünya erkekler günü

  71.
  (bkz: #44131390)
  ... kazuo kiriyama
 • 19 kasım

  6.
  Dünya erkekler günüdür. Erkeklerin bilim, sanat, mimari, askeri ve diğer birçok konuda dünyaya katkısı çok daha fazla olmasına rağmen kadınlar gününün 10'da 1'i kadar dikkat çekmez.
  5 ... kazuo kiriyama
 • efe aydal ın efsane tweeti

  14.
  pembe götlü cihangir solcularına bilezik gibi geçirdiği tweettir. Adam sağcı, solcu dinlemeden neyin ne olduğunu dürüstçe söylüyor. ateist dediğin böyle dürüst olur.
  3 -1 ... kazuo kiriyama
 • honda civic

  249.
  yeni tanıtılan 2021 modelinin iç kısmının eski dodge modellerine benzediği araç. Dış tasarım sadeleştirilip hafiften kaslandırılmış. gamer pc kasasını andıran bir önceki kasasına kıyasla dahi ağırbaşlı bir model olmuş. Ancak rahatsız edici bir şekilde bir çok farklı araçtan esintiler taşıyor. Ön taraftan baktığınızda far muhafaza tasarımı fiat egeayı andırırken muhafaza içerisindeki led tasarım ise skoda ve seat modellerini anımsatıyor. Ön tarafa bütün olarak baktığınızda yine bir 3 serisi ve yeni peugeot esintileri de görüyorsunuz. Arka taraf ise bildiğin audi ve kia cerato karışımı bir şey. yan tarafta tavandan c sütununa doğru kalınlaşan krom çerçeve ise bildiğin lexus.

  güzel bir araç olmuş ancak tasarımında rahatsız edici bir şeyler var. Yine de alınacak bi araba. Hondalar uzun ömürlü, sorunsuz motorları ile bilinir alman araçları gibi kronik motor ve elektronik sorunlarla başınız ağrıtmaz.

  buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/w...n_k0&feature=youtu.be
  ... kazuo kiriyama
 • boşanma davası açan kocaya whatsapp şoku

  19.
  bak yazdım yazdım sildim. ne desem gg. kanunlar, kurallar erkekleri ezmeye devam etsin siz de enayi gibi en ufak şeyde kadın haklarını savunun, sosyal medyada lobicilik yapın. nerede o sadece kadınların sesini duyan duyarcı haluk levent? gelsin bu adama yapılan haksızlığa da karşı çıksın.
  1 ... kazuo kiriyama
 • bir başkadır dizisi

  39.
  ekşide sürekli övüldüğünü görünce merak edip bi şans verdiğim dizi. Övüldüğü kadar güzel bir dizi değil ancak kendini izletiyor bir şekilde. Boş zamanlarda çerez niyetine izlenebilecek bir dizi. Senaryoda ahım şahım bir farklılık yok. lakin halk arasındaki kültür ve zihniyet farklılığı güzel işlenmiş. öykü karayel ve fatih artman oyunculuk konusunda çok iyi iş çıkarmış. özellikle fatih artman'ın oyunculuk biçimini nejat işler'e benzettim biraz. hocanın kızı rolündeki bige önal ise birine benzetip de bir türlü çıkartamadığınız gillerden.

  dizide ayar olduğum noktalardan birisi tesettürlü rolündeki kadınların türbanı bağlama şekilleri. Muhafazakar aile çıkışlı ateistim hayatımda öyle türban bağlayan birini görmedim. ikincisi dizi karakterlerinin hepsinin büyük tesadüfler sonucu birbirini tanıyor/görüyor olması. bu tesadüflerin altını iyi dolduramamışlar. ayar olduğum üçüncü nokta ise netflix dizisi olmasından kaynaklı eşcinsel karakter zorunluluğu. yine araya serpiştirmişler iki tane lezbiyeni. gel de senaristi tokatlama.

  edit: bir de karakterlerin bazen kelimeleri aşırı sessiz ve yuvarlayarak konuşması da var. özellikle ruhiye karakterinde buna çok rastladım. sesi açıp kapatmaktan diziye odaklanamıyorum. Ayrıca dizinin ruhunda bir 70'ler havası sezinliyorum. Sebebini halen çıkartamadım.
  2 ... kazuo kiriyama
 • kia ceed

  23.
  2014 yılından 2020 ocak ayına kadar bu aracın 2011 model (ed kasa) dizel otomatik modeline sahiptik. bu araçla ilgili kısa bir incelemeyi şurada (bkz: #22905222) yazmıştım. Geçtiğimiz ocak ayında ise markadan memnun kaldığımız için ailecek tekrar bir kia arayışına girmiştik. sportage, stonic derken en sonunda bayinin ikinci el kısmında gördüğümüz tertemiz, hatasız 2017 model makyajlı jd kasa ceed'de karar kıldık.

  Dış tasarımdan başlayalım. Aracın oldukça dinamik, sportif, yırtıcı bir görünümü var. ilk nesildeki uzak doğulu görünümünden kurtulmuş. Tabi bunda eski audi tasarımcısı olan peter schreyer'ın büyük payı mevcut. 2012 yılından sonra üretilen kia modellerinde mevcut olan kaplan burunlu ızgara kanımca en çok bu araca yakışıyor. Bu ızgarayla birlikte arkaya doğru çekilen farlar aracın hırçın görünüşündeki en büyük etken. Farlar mercekli ancak ne yazık ki led veya xenon değil. Bu çok büyük bir eksiklik. Zira bu kasa 2012 yılında çıktı ve 2015 yılında makyajlandı. Bari makyajda getirselerdi. ama yok. Araştırmalarıma göre sonradan led ampul takılması da tam bir işkence. Yuvaya oturmuyor ve japonla yapıştırmak gerekiyormuş. Led gündüz farları ise şahane. Fakat en düşük donanımda gündüz farları led değil.

  Makyaj sonrası stoplarda da mücevher görünümlü led ampul beklerdim ancak arkaya da koymamışlar. Lakin stop tasarımı genel olarak bakıldığında gayet güzel. Ön kısmı tamamlıyor. Yan camların krom çerçeve ile sarılması ise araca premium bir hava katmış. Gayet güzel bir detay. Anten mini tip bir anten ancak 2017 model bir araçta köpek balığı sırtı anten beklerdim.

  iç mekanda ise sizi kaliteli, yumuşak kapı ve konsol döşemeleri karşılıyor. Eski kasada da böyleydi. Döşeme kalitesinde asla ucuza kaçmamışlar. Döşeme kalitesi olarak segmentinde ilk 3'e rahat girer. Kapı içleri bej renk. Sportif görünümlü krom iç kapı kolları mevcut. Torpidoda ısıtma/soğutma özelliği mevcut. direksiyon ve çevresi bildiğin uçak kokpiti. Birsürü düğme var. Konsolda yumuşak döşeme haricinde piano black malzeme de kullanmışlar. Kaplamalı gözlüklük de mevcut. Panaromik cam tavanı mükemmel. Yarıya kadar açılıyor. Perdesi elektrikli. Bazı markaların aksine aracın arka kısmı ön kısmına kıyasla kalitesiz malzeme içermiyor. Ön tarafta ne kullanılmışsa arkada da aynısını kullanmışlar.

  iç kısımda kalitesiz hissiyatı veren tek nokta cam açma kapama tuşları. 4 cam tek dokunuşlu, düğmelerde bile krom detaylar var ancak basma hissi çok kötü. vw, ford, peugeot grubundan çeşitli araçlara bindim bu kadar kötüsüne rastlamadım. her an elinde kalacakmış hissiyatı veriyor. Bunun haricinde malzeme kalitesi 10 numara. keza direksiyon üzerindeki, konsoldaki diğer düğmelerin basma hissi de güzel. cam düğmelerinin basma hissine neden özenilmemiş hayret ettim. Bizdeki donanım concept plus. en dolunun bi altı. 10 hava yastığı, birçok üç harfli güvenlik özelliği, yağmur sensörü, far sensörü, elektrikli otomatik katlanır aynalar, hız sabitleyici, otomatik kararan dikiz aynası vs vs hepsi mevcut. Ön camda buğu önleyici sensör var. kliması ise iyonizerli. Ancak en dolunun bir altı olan donanımda bile multimedya ve kol dayama olmaması büyük eksiklik. Kia kol dayama ve multimedyayı tüm modellerinde sadece en üst donanımda vermek gibi bir abukluğa sahip. keza 2017 model c segment bir araçta multimedyanın sadece en üst donanımda sunulması hakikaten rezillik. gidip ekranlı android teyp taktırmak zorunda kaldım. yine hayalet kadran özelliği de sadece en üst donanımda geliyor.

  Aracın içi aşırı ferah. arka tarafta bağımsız süspansiyon kullanılmasına rağmen şaft tüneli yok. dolayısıyla arkada üç kişi çok rahat seyahat edebiliyor. aynı zamanda bu araç sınıfının en iyi diz mesafesine sahip (baş mesafesini bilmiyorum). vw golf arka dingilde torsiyon kullanmasına rağmen bu kadar geniş bir diz mesafesine sahip değil. (bağımsız süspansiyon karmaşık yapılı olduğundan iç mekan genişliğinden feraget etmeyi gerektirir). Yine bunlarla birlikte elektrikli bel desteği mevcut. Araç oldukça ağır bir şasiye sahip neredeyse e segment ağırlığında (1500kg). Kapıları açıp kapatırken bile ağırlık hissini buram buram hissediyorsunuz. kia, hyundai grubu daima segmentine göre ağır araçlar üretir zaten. nedenini bilmiyorum. yeri gelmişken ncap çarpışma testlerinden 5 yıldızı var bu aracın.

  Gelelim şanzıman ve motora. sahip olduğumuz makyajlı kasa çift kavramalı dct otomatik şanzımana ve 136 beygir turbo dizel motora sahip. Araba bastım mı gidiyor. Geçişler kaymak gibi pürüzsüz. f1 vites modu mevcut. Motor ve rüzgar yalıtımı çok iyi. Ancak yine bir hyundai-kia geleneği olarak yol sesini duyuyorsunuz. Özellikle kış lastikleri varken. eski kasada da böyleydi. Ancak motor ve rüzgar sesi yalıtımı eski kasaya kıyasla daha iyi. Araçla balıkesir yolunda 220km hızı görmüşlüğüm var. Direksiyondaki sport modu sayesinde o hızlarda dahi aşırı güvenli sürüş keyfi yaşıyorsunuz. Dinamik bir araç. Direksiyon tepkileri iyi. bağımsız süspansiyonlar sağ olsun virajlarda asla tedirginlik yaşatmıyor. ford grubu gibi rayda gidiyormuş hissiyatı yaşatmasa da bu çağda halen daha torsiyon çubuğu kullanan golften ve diğer birçok araçtan çok daha iyi viraj dönüyor. Sürüş keyfi demişken şunu söyleyeyim. eski kasa ceed varken w210 mercedes'i olan bi arkadaşımı koltuktan kazıyordum resmen o derece seviyordu ceed kullanmayı. Yeni kasada sürüş zevkinin daha da iyileştirmişler ancak bu konuyla ilgili yeni kasada daha kötü olan bir özellik var maalesef o da çift kavramalı şanzıman kullanılmasından kaynaklı gaz tepkime gecikmesi. eski kasa ceed 115 beygir olmasına rağmen tork konventörlü şanzıman kullanması nedeniyle mükemmel gaz tepkilerine sahipti. yeni kasa ceed'de ise 0-100 hızlanma değeri daha erken olmasına rağmen çift kavrama dct kullanması nedeniyle oldukça nazlı gaz tepkimesine sahip. gaza bastığınızda şanzımanın çeşitli hesaplamalar yaptığını hissediyorsunuz. (aynı hissiyatı dsg şanzımanlı audi a6'da da hissetmiştim). 136 beygir ancak gazı döşemeye yapıştırdığınızda devreye giriyor işte o zaman mükemmel bir haz alıyorsunuz. süspansiyonlar ise yumuşak ama gergin. yine segmentinde en optimum süspansiyona sahip araçlardan biri olduğunu düşünüyorum.

  Son olarak kia markası jd power sorunsuz araç markaları araştırması kapsamında defalarca birinci olmuş bir markadır. Tıpkı volvo ve mazda gibi türkiye'de hak ettiği değeri görmeyen, sadece bilenin aldığı bir markadır. Zira 6 sene boyunca kullandığımız eski kasanın bize çıkarttığı tek sorun marş motoru kömürünün bitmesiydi. Alman araçları gibi insanı delirten elektronik ve kronik sorunları yoktur. fransız araçları gibi tel maşa, kalitesiz mekanik aksam barındırmaz. genel olarak bakıldığında çok rahat bir şekilde golften iyi bir araç olduğunu söyleyebilirim. kia zaten araba cenneti olan amerikan pazarında vw'den iki kat fazla satmaktadır. Tüm bunlardan dolayı Eğer olursa üçüncü aracım da muhtemelen bir kia olacaktır.
  1 ... kazuo kiriyama
 • khabib nurmagomedov

  27.
  Jon jones gibi bir efsanenin yanında esamesi bile okunmayacak olan çeçen haydut. (bkz: #44120908)
  -3 ... kazuo kiriyama
 • jon jones

  9.
  Böyle yetenekli bir adam varken khabib gibi bir yobaza ''goat'' denmesi aşırı sinirlerimi bozuyor. Hatta bu olay jon jones'ın da sinirlerini bozuyor olmalı ki geçenlerde kendisi de bu konuyla ilgili olarak ''khabib kim aq'' temalı kısa bir video çekti. Jon jones'ın karaktersizin teki olduğu bilinen bir gerçek. Bu konu da ben de hemfikirim ancak khabib denen bedevi bu adamın yanında bir hiçtir. Neden böyle olduğunu anlatayım. Bu diyeceklerimi mma sporunu eskilerden beri takip edenler zaten biliyordur.

  90'lı yıllara gidelim. Ufc yeni kurulmuş. Şimdiki halinden çok daha kuralsız. Dövüşler bildiğin ortaçağdaki gladyatör savaşlarından farksız. Mark Coleman, Don Frye, Gary Goodridge, Ken Shamrock gibi isimler o zamanların top class isimleri. Her birinin şampiyonlukları var. Dolayısıyla o zamanlar bu adamlara goat gözüyle bakılıyordu. 2000'li yıllara geldiğimizde bazı sebeplerden dolayı ufc'nin popülaritesi düşmüş, japon mma organizasyonu olan ''Pride FC'' yükselişe geçmişti ve tüm ufc dövüşçüleri de pride fc'ye geçmişlerdi. Yukarıda saydığım Mark coleman, don frye, gary goodridge, ken shamrock gibi 90'larda ufc'yi domine etmiş isimler Pride FC'de rampage jackson, wanderlei silva, mirko crocop, alistair overeem ve fedor emelianenko gibi isimler karşısında adeta şamar oğlanına döndüler. Her biri ufc kariyerlerine kıyasla pride fc'de rezil bir kariyer sergilemişlerdi. Çünkü Pride FC'nin yükselişi ile birlikte o zamana kadar bilinmeyen bu spor dünya geneline yayılmış ve başka birçok ülkeden birçok farklı dövüşçüler de katılınca 90'larda ortamı boş bulup şampiyon olmuş bu adamlar adeta dayak manyağı olmuşlardı.

  Artık 2000'li yıllarda mma deyince akla gelen isimler rampage jackson, wanderlei silva, mirko crocop, alistair overeem ve fedor emelianenko idi. Hatta bunlara ara ara parlayan josh barnett, antonio rodrigo nogueira ve sergei kharitonov'u da ekleyebiliriz. Bu isimler arasında pride fc'de siklet kuralı olmaması nedeniyle kendilerinden neredeyse iki kat iri dövüşçülerle dövüşüp onları yenebilmiş olan mirko crocop, antonio rodrigo nogieira ve fedor emelianenko en dikkat çekenlerdi. Antonio rodrigo nogueira vs bob sapp, fedor emelianenko vs zuluzinho, fedor emelianenko vs hong man choi, mirko crocop vs hong man choi maçlarını izlerseniz demek istediğimi anlarsanız. Özellikle o dönem fedor emelianenko'ya allah gözüyle bakılıyordu. Kendisi pride fc'de top class isimlerden biri olduğu gibi kendinden başka top class sayılan isimleri de yenmiş ve mma kariyerini yıllar boyunca mağlubiyetsiz bir şekilde sürdürebilmişti. Tekrar söylüyorum. Fedor emelianenko denen adam kesseniz item düşecek bölüm sonu canavarı kılıklı devasa insanlarla dövüşüp her birini yenmiş ve yenilgisiz bir mma kariyeri sergilemişti.

  2007 yılında pride fc ne yazık ki kapatıldı. Ufc'nin popülaritesi tekrar yükseldi ve çeşitli kurallar eklenerek ufc günümüzdeki haline getirildi. Mesela pride fc'de yerde yatan rakibe diz atmak serbest iken bu ufc'de yasaklanmıştı. Pride fc kapatıldı diye mma sporu ölmedi tabi ki. Çoğu dövüşçü ufc'ye geçti. Hatta ufc ile birlikte elite xc, bellator, strikeforce da ufc kadar olmasa da bilinen mma organizasyonu haline gelmişlerdi. Hatrı sayılır çoğu dövüşçü ufc'ye geçmişken fedor ufc başkanı dana white'ın kölelik sözleşmesini kabul etmedi ve diğer çoğu dövüşçünün aksine ufc'de değil de başka organizasyonlarda dövüşmeye başladı. Tüm mma hayranları yenilgisiz fedor'u izlemekten büyük keyif alıyordu. Evet bu adam yenilgisizdi. goat tanımının insan haliydi. Dediğim gibi fedor'a allah gözüyle bakılıyordu. Ta ki 2010 yılında fabricio werdum ile karşılaştığı maça kadar.

  Fabricio werdum daha önce yenilgileri olan bir dövüşçüydü. Fedor ise gelmiş geçmiş en iyi dövüşçü olarak anılıyordu ve dolayısıyla herkes maçı fedor'un alacağından yüzde yüz emindi. Ancak öyle olmadı. Gelmiş geçmiş en iyi dövüşçü olarak anılan fedor, fabricio werdum'a maçın ikinci dakikasında yenildi. Werdum, yenilgisiz fedor'u tereyağından kıl çeker gibi yenmişti. Fedor ardından antonio bigfoot silva ile maça çıktı ve ağır bir yenilgi aldı. Yüzü tanınmaz hale gelmişti ve doktorlar maçı durdurmuştu. Bu yenilginin ardından fedor kilo ve boy olarak kendisinden daha avantajlı olduğu dan henderson'ın karşısına çıktı ve bu adama dahi yenildi. hem de nakavt ile! üstelik yaşı hala gençti.

  Fedor'u yendikten sonra werdum, silva ve henderson üçlüsü mma dünyasının yeni gözdesi olmuşlardı. Yıllarca yenilgisiz kariyer sergilemiş, iki katı irilikteki adamları çam ağacı devirir gibi devirmiş olan fedor'u yenebilmek kolay iş değildi nitekim. işte tam bu zamanlar yeni bir yıldız parlamaya başlamıştı: Daniel Cormier. Bu adam birkaç tanınmış ismi dövdükten sonra tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve fedoru dahi dövebilen isimlerle karşılaşmaya hak kazanmıştı. Daniel cormier, Fedor'un ağzını yüzünü dağıtan antonio bigfoot silva'yı öyle bir dövdü, öyle bir dövdü ki bildiğin kedinin fareyle oynaması gibi oynadı adamla. hamur yoğurur gibi dövdü adamı. Antonio bigfoot silva fedor'u ve başka bir top class isim olan overeem'i bitirmiş bir adamdı ancak daniel cormier denen zat bu adamı doğduğuna pişman etmişti. Sadece big foot silva değil fedor'u dövebilen bir başka isim olan dan henderson'ı kaldırıp kaldırıp attı. kaldırıp kaldırıp attı.dinlene dinlene dövdü adamı. Yine bir başka isim olan josh barnett'i dövüşünden ve kilo alıp bir üst siklete çıkarak o sikletin şampiyonu olan stipe miocic'i dövmüş olmasından bahsetmiyorum bile.

  konuyu çok uzattım farkındayım. şimdi başa dönelim. jon jones kim mi? jon jones, bu daniel cormier'i bile tam 3 kez dövebilmiş olan bir dövüşçüdür. işte jon jones böyle bir dövüşçü iken Khabib denen dallama ise maç yaptığı adamların yarısı yolda size ''gel imza vereyim'' dese ''siktir lan sen kimsin'' diyeceğiniz adamlardır. o siklette adam gibi dövüşmeyi bilen insan olmayışının kaymağını yiyen bir dövüşçüdür. dövüştüğü tek efsane isim conor mcgregor'dır. Gerisi senden benden hallice amatör küme. Bununla birlikte dana white denen şarlatan khabib'in müslüman oluşunu kullanarak diğer dövüşçülerle aralarında suni tartışmalar tertipliyor ve bu şekilde müslüman kitlenin dikkatini çekerek bu kitleden de reyting kasıyor. khabib'in parlatılmış olmasının nedenlerinden biri de bu zaten. karakter bakımından bilmem ancak dövüş bakımından jon jones'ın tırnağı bile olamayacak bir adamdır khabib. jon jones karakterini hiç sevmesem de gerçek anlamda bir goattır. ancak mma'i son yıllarda sırf magazin olduğu için takip eden poserlar bu dediklerimin tersini düşünür.
  ... kazuo kiriyama
 • efe aydal

  416.
  Adamın kareköküdür. Ateist olmasına rağmen pkklı, feminist, meriç, lgbtci, vejetaryen, cihangir solcusu kısacası politik doğrucu olmaması bazı kişileri kudurtuyor. Adam boruyu twitterdan sokuyor sesi ekşiden duyuluyor. içimin yağları eridi. Ağlayın ve zırlayın amına kodumun ekşicileri. Bu adamın özellikle iki grubu hoplatmasından büyük keyif alıyorum. birisi sjw ve npc'ler diğeri de caner taslamancılar.

  Kendisini bir ayrı severim. Bundan yıllar önce, kararsız düşüncelerimin had safhada olduğu dönemlerde bana yol gösteren bir çok videosu olmuştur.
  6 -2 ... kazuo kiriyama
 • caner taslaman

  729.
  Son ateist bükücüymüş... yok yaa? Zerre felsefe, zerre arapça bilmeyen adamlar ''kozmolojik kelam'' tarzı saçma sapan tanımlamalar görünce ''bu adam hem arapça hem bilimselce kelimeler kullanıyor öyleyse dedikleri doğru, ateistler büküldü'' şeklinde düşünüp kendi kendilerine gazı veriyor da veriyorlar. Şu iki podcasti dinleyin de kim kimi bükmüş bir görün:

  https://www.youtube.com/w...g&ab_channel=EfeAydal

  https://www.youtube.com/w...Q&ab_channel=EfeAydal
  3 ... kazuo kiriyama
 • serseri erkekle gezip efendi erkekle evlenmek

  7.
  Asla bu tarz kadınları kabul etmeyin. Düşünsenize çocuklarınızın annesi olacak kadının geçmişte elinde tespih sallayan façalı bir kekonun döllerini içtiğini, eğlence ve müzik festivallerinde daha önce hiç tanışıklığı olmadığı herifin birine çadır içinde kendisini önden arkadan becerttiğini, erasmus gibi eğitim programları ile yurtdışına çıkıp sünnetsiz aletlere seks kölesi olduğunu... düşününce bile afakanlar basıyor. Bu tarz kızları çocuklarının anası yapacak adamın mezhebini merak ederim.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • nymphetamine

  60.
  Güzel bir black metal şarkısıdır. Bu parçaya clean vokal olarak eşlik eden ablanın aşırı meleksi, büyülü ve pürüzsüz bir sesi vardır. aynı zamanda tesadüf olarak sol framede karşıma çıkan ikinci cradle of filth şarkısıdır.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • the death of love

  7.
  sol frame'de tesadüfen görünce duygulandıran, Cradle of filth'in uzun ve ağır bir şarkısıdır. 2000'li yılların sonlarında korkunçlu forum sitelerini hep bu şarkı arka planda çalarken okurdum.
  1 ... kazuo kiriyama
 • kocasının cebine gizlice uyuşturucu koyan kadın

  4.
  son zamanlarda artan kadın terörüne yeni bir örnektir. işte bu tarz olaylar yüzünden erkek hakları arttırılmalı, kadınlar boşandıktan sonra erkeklere nafaka ödemelidir ve bu nafaka da süresiz olmalıdır. işbu maddelerin yer alacağı sözleşmenin ismi de izmir sözleşmesi olmalıdır.
  3 ... kazuo kiriyama
 • 30 ekim 2020 izmir depremi

  44.
  izmir'den 600km uzakta oturmamıza rağmen hissettiğimiz depremdir.
  ... kazuo kiriyama
 • kaynıyla ilişkiye girip kocasını öldürten kadın

  1.
  kadınları pozitif ayrımcılıkla ödüllendirmeliyiz. kadınlar her zaman haklı ve masumdur. o nedenle istanbul sözleşmesiyle kadınlara birçok hak vermeliyiz. erkekler her zaman haksızdır.

  https://www.ensonhaber.co...e-girdi-kocasini-oldurttu

  bu olayda da kocasının erkek kardeşiyle yani kaynıyla sikişen kadın, bununla da yetinmeyerek amın beyin üzerindeki etkisini kullanıp kaynına kocasını öldürtüyor. böylece hem ikisiyle de seks yapıp amını şenlendiriyor hem de ikisinden birden kurtulup yeni maceralara yelken açıyor.

  Haberi ekşi sözlükten gördüm. Yukardaki paragraf da başlığı açan yazarın olayla ilgili yorumu. Çok beğendiğim için aynen kopyalayıp buraya yapıştırdım. Bu olay sonrası maalesef ekşi sözlükte yer yerinden oynamayacak, twitter yıkılmayacak, sokaklarda eylem yapılmayacak, show haberi sunan ve ancak halkın en az %90'nının hemfikir olduğu konularda ahkam kesmeye bi tarafları yiyen kadın prim üstüne prim yapmayacak. Tam tersi olsaydı yani olayın başrolü erkek olsaydı o zaman gümbürtüyü seyreyleyecektik.

  istisnalar kaideyi bozmaz, kadının başrolde olduğu bu tarz olaylar çok çok nadirdir mi diyorsunuz? o zaman sizi şöyle alalım:

  son birkaç ayda meydana gelen, kadınların başrolde olduğu suçlar derleme: (bkz: #43669032)

  edit: aramızda halen ''kadın suçlu evet ama abisinin eşiyle ilişki yaşayıp abisini öldüren erkeğin masum olduğunu savunacak kadar kadın düşmanısınız.'' diyenler var. bu tarz beyinsizleri erkeğin başrolde olduğu olaylarda ''erkek suçlu evet ama onu aldatan veya katil haline getiren kadının masum olduğunu savunacak kadar erkek düşmanısınız'' derken asla göremezsiniz. çünkü içlerindeki feministlik ve pasif meriçlik ruhu bu gerçeği görüp mantıklı argümanlar sunmalarını engeller.

  Evet suçun kadını erkeği yoktur. Ancak bu söylemlerinizi erkeklerin işlediği kadın cinayetleri için ''maganda terörü'' tabiri yerine ''erkek terörü'' tabirinin kullanıldığı başlıklarda/gönderilerde de görmek isteriz.
  12 -1 ... kazuo kiriyama
 • araç tavan kumaşının sarkması

  6.
  96-01 arası üretilen ikinci nesil ford mondeolarda kronik olan sorundur.
  ... kazuo kiriyama
 • cyberpunk 2077

  48.
  sürekli ertelenip durmasıyla akıllara half life 3'ü getirmiş olan oyun. Oyun kusursuz olsa bile bu kadar hype'ın altından kalkması çok zor. merakla bekliyorum, cdpr'a güveniyorum ancak içimden bir ses bu oyun fena patlayacak* diyor. umarım yanılırım.
  2 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum