• red dead redemption 2

  73.
  Daha önce şu entry'i yazmıştım (bkz: #42993805) ancak oyun an itibari ile kırılmış. Rockstar games çok sevdiğim, saydığım bir oyun stüdyosudur lakin bu oyun türkiye'de çok satmasına rağmen türkçe dil desteğine sahip değil. ingilizcem oyunu anlamaya fazla fazla yeterli olmasına rağmen bu durumdan mütevellit bu oyunu çatır çatır malum ortamlardan indireceğim.
  ... kazuo kiriyama
 • hafthor julius bjornsson

  5.
  501 kg ile dünya deadlift rekorunu elinde tutan aynı zamanda sırtında 650 kilogramlık (neredeyse bir vosvos ağırlığıdır bu) ağaç kütüğünü taşıyarak 1000 yıl önce sırtında kayık taşımış iskandinav bir vikingin rekorunu geçmiş olan insan azmanı. Bu adam şempanze, orangutan gibi kas gücü ortalama insana kıyasla aşırı yüksek olan primatları dahi çıplak elle kolayca öldürebilecek, iri bir kangal köpeğinin ağzını elleriyle yarıp yırtacak kadar korkunç bir güce sahiptir.
  ... kazuo kiriyama
 • israilde ermeni bayraklı arabaya saldırı

  15.
  Dinlere minlere inanmam ve şöyle bir gerçek var ki başımızdakiler araplara yaptığı dalkavukluğun onda birini israil'e yapsaydı şu an türkiye ekonomik açıdan ve uluslararası imaj olarak çok daha iyi bir konumda olurdu. Bundan 4-5 sene önce kralı öldüğü için ülkemizde milli yas ilan ettiğimiz suudi arabistan'ın bugün türk mallarını boykot ettiği yetmiyormuş diğer arap ülkelerini de bu boykota davet ediyor. Ulan bu ülke ne zaman araplardan fayda gördü? Bunu anlayabilmeniz için tarihin daha ne kadar tekerrür etmesi gerek? Ulan 21. yüzyılda halen daha pilavı elle yiyen medeniyet yoksunu ilkel heriflerden bize ne fayda gelir? Arapperestliği bir kenara bırakıp israil ile dost olunması Türkiye açısından çok daha faydalı. Adamlar ermeni soykırımını tanımayan ülkelerden biri. ayrıca filistinlilere zulüm ettiklerini de hiç düşünmüyorum. Adamların kendi toprakları istediklerini kovar istediklerini içeri alırlar. Hiç şikayet etmesinler. Filistinliler de zamanında osmanlı'ya ait olan toprakları israil'e parayla satmasalarmış.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • mehmet pişkin

  631.
  ölümünün altıncı yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Dünyanın böyle kaliteli, kalifiye insanlara ihtiyacı var. Kendisiyle tanışmayı çok isterdim.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • kadir şeker in 12 yıl 6 ay hapis cezası alması

  40.
  Efe aydal olayla ilgili çok güzel bir podcast paylaşmıştır:

  https://www.youtube.com/w...E&ab_channel=EfeAydal+

  Bu da benim konuyla ilgili kendi görüşüm: (bkz: #43991168)
  2 ... kazuo kiriyama
 • kız kıza öpüşmek

  255.
  Hoş moş değildir. Lezbiyen gördüğüm anda tekmelerim. Kızlar, kızlar için değil erkekler içindir. Bunun nesini hoş görüyorsunuz aq? Bu olayı hoş gören herkesin sevgilisi tarafından bir trans erkekle aldatılmasını diliyorum. Amk yerinde bir sevgilimiz olsa diğer erkeklerden korumaya çalışırken bir de başka kızlardan, erkek fatmalardan korumakla uğraşacağız. Siktirtmeyin lezinizi de lezbiyeninizi de!
  3 -4 ... kazuo kiriyama
 • kadir şeker in 12 yıl 6 ay hapis cezası alması

  13.
  (bkz: #43991168)
  2 ... kazuo kiriyama
 • himsa

  3.
  Vokalden tut kullanılan rifflere kadar aşırı derecede Unearth'ü andıran metalcore grubu. Ama ne yazık ki dağılmışlar. Oldukça melodik şarkıları var.
  ... kazuo kiriyama
 • kadir in öldürdüğü adamın kardeşinin açıklamaları

  11.
  Kadir şeker kahramanı oynayan saftiriğin teki. Kavga eden karı kocaya veya sevgililere asla müdahale etmem. Yok dayak yiyormuş yok ölüyormuş çok da sikimdeydi. Kadın kendi rıza ve isteğiyle flört ediyor/evleniyor. Yani adam, kadının rızası olduğu için yanında. Kadın akıllı olsaymış adam gibi efendi birini tercih etseymiş. Nasıl hayvanlarda doğal seçilim gereği güçlü olan kazanıyor zayıf olan eleniyorsa insanlarda da durum aynı. Salak olan elenir, akıllı olan hayatına devam eder. Çiftlik bank mağduru saftiriklere nasıl acımıyorsam bu tarz kadınlara da asla acımam. hiç kimse duyar kasma numarası yapmasın. Ben erkek halimle serserilerle, varoşlarla, barzolarla arkadaşlık etmekten kaçınıyorsam kadınlar da bunu sike sike öğrenecek. Öğrenemeyen de elenip gidecek. Barzo/serseri erkek ve saf kadından oluşan bir çiftin evlenmesi kadar tehlikeli bir şey yoktur. Yolda yürürken sizi korkutup para isteyen tinerciden tut kibar ve nazik olmayı eziklik gören hanzolara kadar bu tür insanlar söz konusu çiftlerin evlenmesi sonucu meydana gelir. Bu tarz evliliklerden sonra meydana gelen şiddet veya öldürme olaylarında neden herkes galeyana gelip sosyal medyada ve sözlük sitelerinde yalandan duyar kasıp ağlama numaraları yapıyor hiç anlamış değilim. Barzo erkek sevgilisini/karısını öldürdüğü veya şiddet uyguladığı için hapse giriyor ve dünyaya kendi gibi barzo bir piç getiremiyor. bu tiple evlenen kadın ise öldüğünden dolayı ya da kocası hapse girdiğinden dolayı kendi gibi barzolarla flört edecek/evlenecek bir kız dünyaya getiremiyor. resmen win+win. kimse kusura bakmayacak. hayatın gerçekleri. Kadınlar kalifiye ve beyefendi erkekleri seçmek yerine beyinlerinde taş devrinden kalma ilkel dürtülerle hareket edip serseri ve barzo erkekleri kafalarında alfa olarak nitelendirerek onlara cinsel çekilim duymaya devam ederlerse böyle olaylarla daha çoook karşılaşırız. Bu yüzden tüm dünyada acilen evlenme ve çocuk yapma ehliyeti uygulamasına geçilmelidir.

  Aynı zamanda Kadir'in ölümden kurtardığı iddia edilen kadında darp izine dahi rastlanmamış. Ayrıca bıçağı yanlışlıkla savurduğunu iddia eden kadir'in bıçağı 8 santim içeri soktuğu anlaşılmış hem de tam kalpten. Yanlışlığa gel.

  Ölen adamın kardeşinin bazı açıklamaları: https://youtu.be/8eFSxmJypok
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • gta müzikleri

  17.
  çoğu pek bilinmeyen ancak muhteşem olan müziklerdir. hangi birini yazsam bilemedim. Rockstar games ceo'su dan houser oyunda kullanılacak müziklerle bizzat ilgilenen kişiymiş.
  1 ... kazuo kiriyama
 • so it goes

  6.
  muhteşem bir unearth şaheseri.
  ... kazuo kiriyama
 • azerbaycan ermenistan savaşı

  243.
  azerilerin ermenileri böcek gibi ezerek ilerlediği savaş. Ben azerilerin bu kadar hızlı ilerleyebileceklerini tahmin etmiyordum. bizim bayraktar sihaların hızlı ilerlemelerindeki en büyük etken olduğunu düşünüyorum. Azerbaycan ilk gün eski sovyet kültüründen kaynaklı ''tank bas, saldır'' taktiğini kullandı ve birçok kayıp verdi. Ardından işin içine ihalar, sihalar girince durum lehimize döndü. anlamadığım şey israil'in azerbaycan'a açık açık destek vermesi ve hatta silah yardımı yapması. rusya ermenistanı doğrudan desteklese diyeceğim ki israil'in rusya'ya karşı bi çıkarı var ancak rusya da şu an için tarafsız görünüyor ve hatta çoğu avrupa ülkesi de ermenileri destekliyor. olayı ayrıntılı bir şekilde takip eden arkadaşlardan biri beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim.
  ... kazuo kiriyama
 • 5 ekim 2020 ekşi sözlükte boykot

  16.
  ekşi sözlüğün kanzuk tarafından alındıktan sonra kalitesinden ödün verdiği ve çöplüğe dönüştüğü bir gerçek ancak ekşi sözlük denen yer devlet dairesi değil. adam tabi ki sevgilisine/eşine, yakın arkadaşlarına ayrıcalık gösterecektir. Hani bazı kişilere ayrıcalık gösterildiği zaman diğer yazarları veya çaylakları olumsuz etkileyecek bir durum oluşsa haklılar diyeceğim de diğer yazarlar bu durumdan olumsuz etkilenmiyor ki. ona bakarsanız şimdiye kadar ünlü insanlara da yazarlık verip soru cevaplattılar. onlar için neden hiçbir yazar boykot kampanyası başlatmadı? 2000'li yıllarda olduğunuzu ve bir forum sitesinde yazdığınızı hayal edin. forum admini bir arkadaşını moderatör yaptığı zaman ''ben burada 5 yıldır üyeyim bu admin neden beni değil de arkadaşını moderatör yapıyor'' demeniz ne kadar saçma ve salakça bir soruysa bu boykot da o kadar saçma ve salakçadır. Orası devlet kurumu değil bir web sitesi.
  Bu konuyu eleştirmek ''bakkal karısına bedava ekmek veriyor ama biz ekmek alırken para veriyoruz'' diye sitem etmekten farksız.

  tanım: boş ekşi sözlük yazarlarının boş eylemi.
  2 ... kazuo kiriyama
 • turkishmusic org daki sezen aksu tartışması

  138.
  halen daha modası geçmemiş, türk internet aleminin en komik tartışmalarından biri. bu tartışmada geçen replikleri samimi arkadaş ortamında kullanmak epey eğlenceli oluyor.
  ... kazuo kiriyama
 • twitter da köle erkek arayan kaşarlar

  13.
  özellikle twitter denen çöplükte dönüyor bu olaylar. bu fantazi görünümlü bdsm hastalığı yüzünden kızlar binlerce lira para kaldırıyor twitterdan. bir de demezler mi kadın olmak zor diye... çıldırıcam amk. bu tarz fantaziler için para veren bütün erkekleri krematoryumlara atmak için nelerimi vermezdim!
  2 ... kazuo kiriyama
 • sırayla erkeklerle öpüşen genç kadın

  31.
  Yazacak bir şey bulamıyorum. ahhh hitler kadar dünyaya hükmedecek gücüm olsaydı keşke... bir erkek bu şekilde kızları öpmeye kalkışsa meydan dayağı yer, hakkında kamu davası açılır, rezil rüsva olurdu. devletin bu kız hakkında kamu davası açması gerekmektedir. amına kodumun çocuklarındaki şansı sikeyim. millet festivallerde rastgele kızlarla öpüşür benim gibi efendi adama ise kimse bakmaz. acilen tüm dünyada evlenme ve flört edebilme ehliyeti uygulamasına geçilmelidir!
  1 ... kazuo kiriyama
 • çocuğun komşudan olduğunu öğrenince sevinen kadın

  30.
  işte bu kadın efendi biriyle değil de barzonun biriyle evlenmiş olsaydı yaptıkları yüzünden kocası tarafından ya dövülecek ya da öldürülecekti. Siz de arkasından bol bol duyar kasacaktınız. Şu ana kadar hep aynı şeyi gözlemledim. Eğer erkek efendi ise kadın bunu betalık olarak algılayıp bu tarz efendi erkeklerle flört etmiyor/evlenmiyor. Ama hem efendi hem parası varsa bu sefer erkeği beta olarak görmeye devam etmekle birlikte sırf hayat standardını yükseltebilmek ve başka alfalarla tanışabilmek adına zengin efendi erkekle flört etmeyi/evlenmeyi kabul ediyor. Ancak çocuğu ise içgüdüsel olarak beyninde alfa olarak konumlandırdığı erkekten yapıyor.

  Ne demek istediğimle ilgili daha ayrıntılı bir yazı: https://erkekadam.org/201.../06/alfa-siker-beta-oder/

  işte siz ota boka böyle kadın duyarı kasarsanız kadınlar kendilerini başkalarına tokmaklatırlar ve bu ortaya çıkınca da hiç utanma arlanma göstermeyip böyle pişkin pişkin gülerler. işte bu örnekte de kadın kafasında beta olarak konumladığı erkekle ya aile zoruyla ya da parası olduğu için evlenmiş ancak çocuğu ise alfa olarak belirlediği erkekten peydahlamıştır. Şimdi bu kadın boşansa bir de kocası buna nafaka ödeyecek. buraya çok şeyler yazardım da hiç gerek yok.
  6 ... kazuo kiriyama
 • bakire kızlarla evlenmemiz gerektiği gerçeği

  9.
  hiç laf salatasına gerek yok. ben ateistim ancak namusu bacak arasında ararım. ''namus bacak arasında değildir'' cümlesi tıpkı ''para her kapıyı açamaz'' cümlesi gibi klasik bir aptal avuntusudur. Bakire olmayan kızlar bir müddet eğlenip ardından siktiri çekmek içindir. Bakire kızlar ise evlenip çocuk yapmak için idealdir. dolayısıyla daima bakire kızlarla evlenin. Ben ateist olarak patlak bir kızla evlenmeyi kendime yediremezken müslümanım deyip de ''namus bacak arasında değildir'' diyen adamın mezhebini merak ederim.

  Bir de ''bakire olan kız da elletmiş olabilir, arkadan vermiş olabilir'' tarzı şeyler yazan mankafalıları görüyorum. Düşün bakalım acaba bakire olan bir kızın mı kendini elletme ve arkadan verme olasılığı yüksek yoksa bakire olmayan bir kızın mı bu tarz şeyleri yapmış olma olasılığı yüksek? zaten arkadan vermek ve elletmek gibi şeyler amdan siktirmekle birlikte promosyon olarak gelen şeyler. ayrıca ''evlendikten sonra bakire olmayan kızların sizi aldatma olasılığı daha yüksektir'' diyen arkadaşlara ''bakire olan kız da aldatır ne fark var'' diyen süzme salaklar görüyorum. bu kafa şuna benziyor: ''sigara için de ölüyor içmeyen de ölüyor öyleyse içmeye devam''.

  ayrıca şu entry'e sonuna kadar katılıyorum (bkz: #43951606)
  4 -3 ... kazuo kiriyama
 • çingene

  293.
  Hırsız, gaspçı, tinerci, karısını kızını parayla siktiren gavat tiplerdir bunlar. Kesinlikle devletin bunlar için ayrı bir kanun çıkarması lazım. Mesela normal bir insan hırsızlıktan 2 sene yatıyorsa çingenelerin islam şeriatindeki gibi eli kolu kesilecek. Ayrıca bunlar insan haklarından muaf olacaklar mesela çingenenin teki ışıklarda durduğunuz sırada geldi zorla cam siliyor ve para mı istiyor ezip geçmek serbest olmalı ve bakın bakalım sonra ortada bir tane düzeni bozan, zorbalık yapan çingene kalıyor mu? Niye böyle diyorum hemen anlatayım:

  bu olayı yazmak internette tesadüfen şu videoyla karşılaşınca aklıma geldi bu arada: https://www.youtube.com/w...&ab_channel=EmreErsoy+

  Yeni telefon alınca boşa çıkan eski telefonumu satmak üzere letgo'ya ilan verdim. Telefonla ilgili tüm bilgileri yazıp oldukça cüzi bir fiyat koydum ve dolayısıyla pazarlık payı olmadığını da ekledim. buna rağmen fiyat indirmeye çalışan birkaç ölücüden sonra ofiste işe dalmışken telefonumun art arda titrediğini hissettim. Cebimden çıkarıp nedir diye baktım birsürü letgo mesaj bildirimi ama orospu çocuğu öyle bir spam yapıyor ki cevap yazmamak elde değil. Sohbet ekranının altındaki tüm hazır mesaj cümlelerinin hepsine sırayla basıp peş peşe göndermiş. Neyse Lavukla başladım konuşmaya fiyat indirmeye çalışıyo ben de zaten ucuza verdiğim için inmiyorum. Bu Türkiyedeki insanların da pazarlık huyuna ayar oluyorum anasını satayım görgüsüzlüğün ismi pazarlık olmuş. daha yüksek ücret yazıp pazarlıkla o fiyata indirsem alır, ama düşük ücret yazıp pazarlık payı koymadan direkt o fiyata satsan almaz.

  Neyse herif fiyatı indirmeyeceğimi anlayınca razı oldu ve buluşmak için zamanı mekanı konuşmaya başladık. Ben diyorum ki gel şimdi iş yerime al buradan telefonu ama herif ille de akşam işte çıktıktan sonra buluşalım diyor. Ben de hazır müşteri bulmuşken telefondan kurtulmak istiyorum. Dedim iyi tamam akşam 7'de buluşalım. Karşılıklı telefon numaralarını falan verdik derken bu beni aradı ama neden aradığını kendi de bilmiyo öyle boş muhabbet yapıyo ve konuşma tarzı falan da rezil rüsva. Lavuğun salağın teki olduğuna kanaat getirince ilanda açıklamaya yazdıklarımı tekrar sözlü olarak tekrar ettim. ''bak bu telefonun şarj aleti yok ve home tuşu da hafif içeri göçük ama kullanıma engel değil'' dedim. Herif sanki ilanı hiç okumamış gibi şarj aletinin olmamasına taktı ve tekrar fiyat indirmek istedi ben de annemi arayarak fazladan bi şarj aleti varsa ayarlamasını söyledim ve adaptörü beyaz kablosu siyah melez bi şarj aleti ayarlattırdım.

  Neyse herifle yazışmaya devam ediyorum diyo ben letgo'dan sürekli telefon alıp satıyorum telefon al satçısıyım falan filan. işte o sırada adamdan işkellenmeye başladım. Daha ilk saniye sik kırığı dallamanın teki olduğunu anlamıştım ama telefonda ''home tuşu içeri göçük'' dediğimde ''home tuşu hangisi oluyor'' diye soran adam şimdi de telefon al satçılığı yaptığından bahsediyor. işi gücü bırakıp adamın letgo profilini incelemeye başladım daha önce bir şey alıp satmamış ve profil fotosunda da sadece başının silüet olarak gözüktüğü yüzünün gözükmediği belli belirsiz bir fotoğraf var. hemen pranoyalarım devreye girdi ve Aradığı numarayı kaydedip whatsapp profil fotoğrafına bakayım dedim ama bakmaz olaydım. hani yüzüne sıçsam bokum o surattan iğrenip geri götüme girmeye çalışır öyle at hırsızı bir tip. anasını siktiğimin oğlu bak yazarken sinir oluyorum. O an dedim ulan engelleyip geçsem mi sonra dedim ne olacak arkadaşla beraber giderim.

  Akşam oldu işten eve geldim buluşmaya yarım saat var herif aradı diyo geldim seni bekliyorum. Ben o sırada iyice işkillendim yarım saat önceden niye geliyorsun amk tam saatinde gelsene? Yemeği yiyip arkadaşı aradım dedim böyle böyle telefon satacam herif tekin biri değil gel beraber gidelim. Evden çıkmadan aklıma geldi dedim ulan silahı da alsam mı ne olur ne olmaz sonra dedim siktir et boşver. atladım arabaya gittim arkadaşı aldım önce ardından buluşma yerine doğru sürmeye başladım arkadaş da gereksiz yere paranoya yaptığımı kendisinin birçok kez letgo'dan alışveriş yaptığını, gece yarısı tekin olmayan bir mahallede bile bir şeyler sattığını falan söylüyor ben de diyorum ki ben şanssız ve paranoyak adamım dünyanın 1001 türlü hali var ne çıkacağı ne olacağı hiç belli olmaz.

  Buluşma yeri oturduğum yerin 2 km ötesinde ufak bir tatlıcı ama öyle kalabalık bir yer değil. zaten kış ve hava çoktan kararmıştı. Arabayla geldik tatlıcının önüne bir de ne göreyim. Hurda bir tofaş, yanında anasını avradını sikmekten dahi iğrenip imtina edeceğim 5 tane çingene (birisi whatsappdan fotosunu gördüğüm tipsiz orospu çocuğu) bizi bekliyor. o sırada içimden basıp gitmek gelse de ulan dedim arkadaş daha önce kaç tane şey alıp satmış başına iş gelmemiş herhalde yine bir şey olmaz deyip arabayla yanaştım yanlarına. Daha yanaşırken arabanın içine içine dikkatli dikkatli bakıyo orospu çocukları. indik arkadaşla arabadan biz iner inmez bunlar tatlıcının bahçesindeki masaya kuruldu ama arkadaşla ben hala ayaktayız yani o sandalyeye bi otursam bir daha kalkamayacağımı biliyorum Ve tatlıcıda bir tek onlarla biz varız.

  Lavuk seslendi tatlıcı kadına diyo ki ''yenge donat masayı''. O sırada katakulliye geleceğimize iyice emin oldum. Dedim ''tatlıyı matlıyı boş ver benim işim var bir an önce alışverişi yapıp gidelim''. Herif ne dese beğenirsin? pişkin pişkin demez mi ''ne acelesi daha tatlını yiyecez senin'' O an sinirlerim tepeme çıktı ve tatlıcı kadına dedim ''hiçbir şey getirme ben kimseye bir şey ısmarlamıyorum''. Ulan bunu deyince herif bir bozuldu sanırsın ki parasını aldım cebinden. Baktı ben dediklerine hiç yanaşmıyorum ''acelen varsa git o zaman'' demez mi. Ama öyle bir diyor ki sanki kendi mahallesi, kendi işletmesi anasını satayım sinirden kendimi sikecektim az kalsın ama adamlar 5 kişi biz 2 kişiyiz ceplerinde çakımı vardır muşta mı vardır belli değil. Kavgaya girişsek zararlı çıkacağımız kesin. işte sonradan dedim ki iyi ki tüfeği alıp gelmemişim yoksa kesin bu orospu çocuklarını vurur, bunları adamdan sayacak mahkeme ve yasalar yüzünden başımı belaya sokmuş olurdum. Ben cevap vermedim dik dik bakıyorum herif tekrar ''acelen varsa bas git'' diyor. Söve söve döndüm arkadaşla arabaya doğru yürümeye başladım arkadaş da şoka girmiş diyo ''ne oldu kanka'' ne oldusu mu var amına koyayım herifler hem beleşe tatlı yiyecekler hem telefonu gasp edecekler.

  Bindik arabaya bunlar arkamızdan bağırıyo ''geri zekalılar biz taa nereden geldik bu telefonu almak için'' falan. Basa gaz sokaktan çıkarken aynadan bi baktım apar topar hurda tofaşlarına biniyor bunlar da belli ki bize yetişip ya önümüzü kesecekler ya taciz edecekler ama maalesef o sikindirik hurda tofaşlarının 1.6 turbo dizel aracıma yetişmesi imkansızdı. Herifleri atlattıktan sonra arkadaşla kafeye gittik sinirden 5 dakika içerisinde 5 dal sigara içtim. Heriflere gereken cezayı verememek içimde kaldığından o haftam komple berbat geçti.

  işte çingeneler böyle orospu çocuğudur. Bunlarla konuşmaktan, aynı havayı solumaktan dahi imtina edin. Alman bir arkadaşımın anlattığına göre oralarda bile böyleymiş bunlar. Amına kodumun çocukları.
  3 -1 ... kazuo kiriyama
 • resident evil village

  3.
  trailerlarından izlediğim kadarıyla resident evil 4 havası veren, çıkışını dört değil 8 gözle beklediğim oyun. resident evil 7'nin direkt olarak devamı olacak. umarım resident evil 3 remake gibi oynanış süresini kısacık tutmazlar. oynadıktan sonra bu entry'i editleyeceğim.
  1 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum