• yaşlı adama şiddet uygulayan kadın

  2.
  Zarar gören taraf erkek olduğu için ekşide ortalığın yıkılmayacağı, ana haber bültenlerinin prim yapmayacağı, insanların twitterda hashtag üzerine hashtag açmayacağı olay.
  3 ... kazuo kiriyama
 • cyberpunk 2077

  98.
  Oyun nihayet tamamlanıp son kullanıcıya sunuldu derken karşımıza 1001 çeşit bug içeren, bok gibi, ruhsuz, yavan, oyunumsu bir şey çıktı. ulan insanda utanma arlanma olur. bu oyunu 2012'den beri geliştiriyorsunuz. Dile kolay tam 8 sene. hatta neredeyse 9 sene. bak rockstar ofisinde çalışan çaycılara 8 sene ver eğer bundan daha sorunsuz oyun yapmazlarsa gelin yüzüme tükürün. olum bu ne lan? bu ne amına koyayım? ulan insan betayı geçtim bunu alpha olarak bile kullanıcıya sunmaz. oyunu neresinden tutarsak tut elimizde kalıyor. yukarda zaten bazı arkadaşlar belli başlı bugları saymış. ben de ekşiden direkt link vereyim de bu oyunu satın almış olanlar nasıl dolandırıldıklarını daha iyi kavrasınlar: https://eksisozluk.com/entry/116867925

  oyunun buglarla dolu olduğunu söyledik. hadi bugları patch üstüne patch çıkarıp bir şekilde düzelttiğinizi varsayalım. ulan o diyaloglar ne öyle? diyalogların algoritması rezalet. sizi hiçbir şekilde farklı sonuca götürmüyor. aynı şekilde ha silahla bam güm tarayarak görevi geçmişsiniz ha hackleyerek görevi geçmişsiniz hiçbir fark yok. oyun dallanıp budaklanmıyor. texture renderlar rezaletin ötesinde. bak yemin ederim şu klavyenin tuşlarına basarken sarfettiğim efora yazık. şuradaki inceleme her şeyi anlatıyor: https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=LoremIpsum

  gelelim grafiklere. bu oyunun optimizasyonunun ne kadar rezalet olduğunu tam anlamıyla karşılayacak kelime hiçbir dilin lugatında yoktur. ulan ultrada gtx 1650 super ve rx 580 diyorsunuz ama ben ultrada rx 580 ile 30 fps alıyorum. her şeyi low'a çekiyorum fps 40 oluyor. rdr 2'de high ayarlarda ekran kartımı sorunsuz besleyen i5 6600k işlemcim bu oyunun low'unda dahi darboğaz manyağı oluyor. resmen rezalet kepazelik. başka bir şey değil.

  oyun olmamış. bok gibi olmuş. elon musk bile oyunun twitter hesabına yorum yazarak taşak geçmiş yapımcılarla. internette cdpr'ın özür dileyip iadeleri kabul ettiğine dair şeyler görüyorum. adamların borsadaki hisseleri bile düştü. hayır bi de bu firmayı rockstar ile kıyaslayan mallar vardı. ulan rockstarın kafasına silah daya yine de bi oyunu bu şekilde release etmez. benim gibi bu oyun patlayacak diyenleri rockstar fanboyluğu ile suçlayan geri zekalılar şimdi ne düşünüyordur acaba? adamlar yapıyor ki fanboyuyuz anasını satayım. cdpr da yapsaydı onun da fanboyu olsaydık. rockstar rdr 2'nin finalinde ben de dahil milyonları ağlatmış bir firmadır. bak rdr 2 çıkalı 2 yıl oldu. bug olmamasını geçtim, senaryonun güzelliğini geçtim, oyunda halen daha kimsenin bilmediği yeni yeni ayrıntılar keşfediliyor. cdpr'a witcher'dan dolayı saygım vardı. ancak bundan sonra imajlarını düzeltmeleri çok zor. adamlar resmen hayran kitlesini tamamlanmamış bir oyunla alenen dolandırdı. bu rezaletten sonra bu firmaya artık kimse güvenmez. sözde rockstar seviyesine çıkacaklardı. kendilerine tavsiyem oyunun adını cyberjunk 2077 olarak değiştirmeleridir.

  ayrıca türkçe çeviride ''daemon'' kelimesini kim ''yazılım'' yerine ''iblis'' olarak çevirdiyse onun da amına ayrıca koyayım.
  4 ... kazuo kiriyama
 • zeitgeist

  150.
  dinlerin ve astrolojik olayların tarih boyunca nasıl birbirlerini beslediğinin anlatıldığı kısmı epey ufuk açıcı olan belgeseldir.
  ... kazuo kiriyama
 • maske takmayıp polise atar gider yapan kadın

  1.
  şu linkte görebileceğiniz kadındır: https://www.facebook.com/...i/videos/700093554029467/

  Bu kadının yerinde sen ben olsaydık maske takmayıp üzerine de bu hakaretleri etseydik 3-5 polisin tekmeleri eşliğinde zor kullanılarak karakola götürülür, geceyi nezarette geçirirdik. Bakıyorum da kadın olunca bir an anda dokunulmaz oluyorsun anasını satayım. polisler tutup karakola götürmeye korkuyorlar. Sik kafalı sjw ve sol gericilerin ülkeyi ne hale getirdiğini görün. Bir de demezler mi kadın olmak zordur diye!
  2 ... kazuo kiriyama
 • kartal bulut doğan

  10.
  Zannımca sönmez reyizden sonra chat aleminin en makara adamıdır. Balici ile olan diyaloğu müthiş bir doğaçlama kara mizah örneğidir. Ayrıca şu linkte 1:13:58'den itibaren söylediklerinin altına imzamı atarım: https://youtu.be/4V_97LYeLko

  Konuşma tarzından, diksiyonundan anladığım kadarıyla oldukça kültürlü bu eleman.
  ... kazuo kiriyama
 • kadın olmanın zorlukları

  216.
  Kadın olmanın zorluğu morluğu yoktur. bilakis birçok avantajı vardır ama buna rağmen gelip de kadın olmak şöyle zordur böyle zordur diye maval okuyan salakları görünce sinirlerim tepeme çıkıyor. işiniz gücünüz mağdur edebiyatı. Özellikle güzel bir kadın olduğunuz zaman bu videoda olduğu gibi beleşe yemek yiyip beleşe konaklayabiliyorsunuz: https://www.youtube.com/w...mp;ab_channel=TravelComic

  kadının yerinde sen olsan, ben olsam esnaftan dayak yerdik.
  1 -2 ... kazuo kiriyama
 • ümitcan uygun

  27.
  https://galeri.uludagsozl...3%BCmitcan-uygun-2104815/

  Pkklı feministler ve yumuşak meriçler bu fotoğraf karşısında nasıl bir yorum yapacak çok merak ediyorum. Buraya 128.572 kere kızların bu tarz erkeklerle bilerek, isteyerek, kasten flört ettiğini/evlendiğini yazdım ve her seferinde de eksi yağmuruna tutuldum. Hadi şimdi siktirin gidin bu kız da ölünce tüm erkeklere karşı sosyal medyada lobicilik yapın, erkek terörü deyin. Amına kodumun enayileri sizi. Körle yatan şaşı kalkar. Kadın cinayetlerinin %90'nının sorumlusu yine kadınlardır. Ben erkek halimle ümitcan gibi bir kekonun 100 metre yakınından geçmeyi gururuma yediremem ama kadınlar gidip bu herifin altına yatıyor ardından biz doğal seçilim deyince de kızıyorsunuz.

  bu keko hakkında daha önce girdiğim entryler: (bkz: #43912821) (bkz: #44192318)
  2 ... kazuo kiriyama
 • cyberpunk 2077

  71.
  oyunla ilgili incelemelere göz gezdirdim. bu göt veren sjw tayfasının yatacak yeri yok. Karının biri oyuna düşük puan vermiş. Neden? oyunda yeteri kadar trans birey yokmuş. Hay ben sizin ananızı sikeyim. oyunda yeteri kadar trans birey olup olmaması oyun derecelendirmelerinde kriter haline gelmiş de haberimiz yok. sjw tayfası oyunu bokluyorsa hiç değilse ''hikaye anlamında'' bizi güzel bir oyun bekliyor demektir.

  edit: kötümser olmayayım diyorum ancak oynadıktan sonra muhtemelen şu entry'de yazılanların aynısını düşüneceğim: (bkz: #44204302)
  5 ... kazuo kiriyama
 • ümitcan uygun

  25.
  ekşi sözlükte bir yazar bu herifin bugün tiktok'dan canlı yayın yaptığını ve canlı yayın boyunca birçok kadının bu herife hayranlığını dile getirip hediye yağmuruna tuttuğunu açıkladı:

  https://eksisozluk.com/um...dinlar--6756960?a=popular

  Bu tarz herifler tarafından öldürülen kadınların bu heriflerle bilerek ve isteyerek evlendiklerini/flört ettiklerini defalarca yazdık. bunu daha önce şu entrymde belirtmiştim: (bkz: #43912821) hayır bi de bu tarz amınoğulları sevgililerini öldürdükten sonra haberlerde serseri veya maganda terörü tabiri kullanmak yerine gidip de erkek terörü tabirini kullanıyorlar ya ona da ayrı deli oluyorum. Sik kafalı feministler ve pasif meriçler sosyal medyada tüm erkeklere karşı lobicilik yapacağına gitsin burada bu herife methiyeler düzen, hediyeler gönderen kaşarlara karşı lobicilik yapsın. Ama yapmazlar malum kendilerinin de o kaşarlardan farkı yok çünkü.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • battlebots

  7.
  2020 sezonu covid salgınından dolayı geç de olsa yayınlanmaya başladı. Ancak geçen sezonun top klass isimlerinden deathroll, minotaur, biteforce malum salgından kaynaklı sebeplerle bu sezon yer almıyor. Geçen sezonlar kadar zevkli geçecek olmasa da birçok yeni robot da mevcut. Özellikle ingiliz beta'nın geri dönüşüne sevindim. Hele hele chomp'u yeniden öyle bir dizayn etmişler ki m1 abrams'dan farksız olmuş anasını satayım. Dün ilk maç yayınlandı ve favori robotum tombstone endgame'e yenildi. hem de ezici bir şekilde ve oldukça kısa sürede. yılların tombstone'unu bu şekilde görmek üzdü. önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
  ... kazuo kiriyama
 • 15 yıl önce internetin daha güzel olması

  8.
  sosyal medyanın yaygın olmadığı, sanal sosyalleşmenin forum siteleri üzerinden yürüdüğü, abartılı gösteriş rekabetinin olmadığı 2000'li yıllarda internet çok daha güzeldi. katılıyorum.
  1 ... kazuo kiriyama
 • ellen page

  54.
  cinsiyetini değiştirmiş amına kodumun lezbiyeni. şimdi siktirsin gitsin en iyi kadın oyunculukla ilgili ödüllerini geri versin. oyun mu ulan bu önüne gelen dönüyor amına koyayım. zaten çirkindi iyice çirkin olmuş.

  edit: orospu evladı sjw'ler eksiliyor.
  1 -5 ... kazuo kiriyama
 • bebeğini boğarak öldüren cani anne

  7.
  (bkz: kadın terörü)
  ... kazuo kiriyama
 • cyberpunk 2077

  56.
  yapımcıların özellikle synthwave müzik kullanmaktan kaçındıklarını açıkladığı oyun. Affedersiniz ama özellikle amınıza koyayım. ulan o ambiyansı, o atmosferi synthwave türünden başka hangi tür müzikler yansıtabilir? Oyunda siktiriboktan rap müzikler dinleyecekmişiz haberiniz olsun.
  2 ... kazuo kiriyama
 • kadir şeker in kurtardığı kadın eroinle yakalandı

  7.
  Sesli güldüğüm olaydır. Kadın aptal oluşunun ve serseri biriyle flört etmenin cezasını çekecekken kadir şeker denen enayi doğal seçilime müdahale ederek cezasını ağır bir şekilde çekmişti. siz de umarım artık bu tarz kadınlar için sosyal medya üzerinde lobicilik yapmaya devam etmezsiniz.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • evrim ağacı

  85.
  Facebook'da ''evrim ağacı bilgi paylaşım platformu'' (ismi tam olarak aklımda değil yanlış olabilir) diye bir grup var. Grup yöneticilerinin orijinal evrim ağacı kurucuları ile alakası var mı bilmiyorum ancak grup resmen sol gerici dolu. eşcinselliğin hastalık olup olmadığı tartışılıyordu. grupta çoğunluğu oluşturan sol gericiler eşcinselliğin hastalık olmadığını, dünya sağlık örgütünün eşcinselliği şu anda hatırlamadığım bir tarihte hastalık olmaktan çıkardığını falan söylüyorlardı. Ben ise dünya sağlık örgütünün politik doğrucuların baskısına dayanamadığından dolayı eşcinselliği hastalık olmaktan çıkardıklarını, eşcinselliğin de zamanında oldukça aykırı ve anormal karşılandığını, dünya sağlık örgütü yarın bir gün günümüzde oldukça aykırı ve anormal olan pedofililik ve ensesti de hastalık olmaktan çıkardığında siz bu kavramları da hastalık olarak görmeyecek misiniz dediğimde yorumlarda linç yedim ve moderatörler beni gruptan attılar. Bu sol gericiler bu tarz sapkınlıkları senin sapıklığın, benim sapıklığım olarak ayırıp eşcinselliğe olumlu bir muamele çekiyorlar. Eğer facebook'daki söz konusu grubun orijinal evrim ağacı kurucuları ile alakası varsa gruba bir çeki düzen versinler, eğer alakaları yoksa orijinal evrim ağacı kurucuları bu grubu şikayet edip ismini kaldırtsınlar. olaya bak anasını satayım Adamlar utanmasa heteroları hasta, anormal ilan edecekler.
  1 ... kazuo kiriyama
 • the queen s gambit

  23.
  Sik gibi bir dizi. Daha izlemeden yorumum bu yönde oldu. çünkü niye? Daha fragmanını açıp baktığınız ilk saniyede ''erkekler sana bir şeyler öğrettiğini sanacak'' gibi niyetini belli eden bir cümle duyuyorsunuz. Fragmanda tam tersi bir cümle kullanılsa politik doğrucu amerikalılar senaristin evini ateşe verirlerdi. Hay sikeyim sizin siyasal feministliğinizi de politik doğruculuğunuzu da. Satranç temalı bu dizinin daha fragmanının ilk saniyesinde erkeklere laf sokuluyor ancak gerçek hayata baktığımızda satranç turnuvaları kadın-erkek olarak ayrılıyor. Sebebi ise kadın beyninin erkek beyni kadar analitik düşünce becerisine sahip olamaması. Dizinin ne kadar yalan dolan olduğunu buradan alayın.
  2 -3 ... kazuo kiriyama
 • skoda scala

  3.
  vw grubunun maliyet politikasıyla müşterilerini yolmayı çok iyi bildiğinin ispatı olan araç. b sınıfı platforma sahip aracı orasından burasından çekiştirerek c sınıfı diye satıyorlar. Bu devirde halen daha torsiyon çubuğu kullanması saymıyorum bile. Otobanda virajları 70le falan dönersiniz artık

  ha bir de (bkz: affedersin dsg)

  Alınmaması gereken araçlar listesinin alman üyesi.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • monalisanin ifadesiz yuzu

  57.
  (bkz: #44069597) abazanlıktan ne yapacağını şaşırıp eşcinsel sapıklığı desteklemesiyle güldürmüş yazar. umarım 30 yaş üstü menapozdan bi tarafları yanan bir nine veya 18 yaş altı sivilceli bir ergen değildir. yazsın.
  ... kazuo kiriyama
 • kadın yolcuyu taciz eden minibüs şoförü

  7.
  ceza olarak siki kesilip götüne tıkıştırılması gereken orospu çocuğu minibüs şoförü. Ulan düşünsenize evlisiniz ve belki de canınızdan çok sevdiğiniz eşinize, çocuklarınızın annesine at hırsızı tipli bir dolmuş şoförü böyle bir tacizde bulunuyor. Şikayet etsen de karakolda bi çay içirilip salıveriliyor. Şimdi gel de bu adamı palayla doğrama! Bu gibi taciz olaylarının cezası kesinlikle hapisle birlikte şehrin en işlek meydanında herkesin ortasında çırılçıplak soyulup falakaya yatırmak da olmalıdır. Hapse sokmadan önce yatıracaksın falakaya, sonra tacizden dolayı cezası kaç yılsa hapis yatıracaksın, hapisten çıktığı gün de yaptığı orospu çocukluğunu unutmaması adına tekrar falakaya yatıracaksın. ismini cismini her şeyini ifşa edeceksin ve bu götvereni kamu hizmeti, hastane v.b. şeylerden de mahrum bırakacaksın. Al sana ceza. Ortadoğu insanını avrupa kanunları ile yönetirsen bu gibi olaylar daha çoook yaşanır.
  2 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum