• cemre demirel

  2.
  #31571584
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • michael sikkofield

  559.
  Aslında koyu bir ateist gibi sorgulama mekanizmasına sahip, fakat küçük yaşta babasız kalmayı ve onunla bir daha hiç bir zaman görüşemeyeceği gerçeğini kendine yediremeyip duygusal yönden perişan hissetmemek, depresyona girmemek için kendi kendisini müslüman olduğuna inandırmaya çalışan fakat aslında müslüman değil de islamdaki saçmalıkları yontup, ayetleri eğip bükerek bir nevi reform yapıp hurafeler dini islama tekrar enerji vermek için kendince ''kuran dini'' adı verdikleri yeni bir din oluşturmaya çalışan tayfaya dahil olan, ses tonu iğrenç, mimikleri samimiyetsiz olan, piyon isimli kitabında illüminati'nin kendisini kaçırması gibi saçma sapan şeylerden bahseden, evli kadınlarla yatma fantazileri olan, şizofren olduğunu düşündüğüm bir ergen kitlesi yazarı. Gidip biraz Arif Tekin kitapları okusun. Belki düzelir.
  4 -17 ... kazuo kiriyama
 • caner taslaman

  232.
  Cihan Saçlıoğlu'nun karşısında tamamen haksız olan kişi...

  Programda lafı adamın ağızına tıkacaksın bide yobaz yobaz bir fizikçi karşısında bilmişlik taslayacaksın, sonra diyeceksin ki adam g.t oldu, kaçtı gitti. Cihan Hoca anlatmak istediğini anlatabildi mi? Hayır. Siz, yani Caner Taslaman fanatikleri, Cihan Hoca ne demek istiyor, bu konuda en ufak bir fikriniz var mı? Hayır. O zaman ben biraz açıklayım, sizde tenezzül edip okuyun.. Yazıyı herhangi bir yerden kopyala-yapıştır yapmıyorum. Yazıyı emek harcayıp yazacağım. Sizde bir zahmet okuyun.. "Bu zaten Kuranda yazıyor" dediğiniz Big Bang varya; işte o big bang'in devamında gelişen olaylar ANCAK "Enflasyon Teorisi" ile açıklanabiliyor. Ve bu enflasyon teorisine göre çoklu evrenler kaçınılmaz olarak olmak zorunda.

  Fakat bir teorinin kabul görebilmesi için, bu teorinin belli deney ve gözlemler doğrultusunda desteklenmesi lazım değil mi? Eminim ki adlarını hiç duymadığınız COBE ve WMAP uyduları, Enflasyon Teorisi için yapılan hesaplamaları doğrulamak amacıyla uzaya yollandı. Teoriyi doğrulamak için 2 tane kritik değer gerekli idi. Bunlardan birisi; evrendeki madde miktarının bir ölçüsü olan OMEGA değeri ve diğeri ise kozmolojik sabit olan LAMBDA değeri. Yapılan matematiksel hesaplamalara göre Omega değeri 0,3 ve Lambda değeri de 0,7 civarında olmak zorunda idi. Ve uzaya yollanan bu uydulardan elde edilen veriler Omega ve Lambda değerleri ile tam olarak uyumlu idi. işte Cihan hocanın bahsetmeye çalıştığı "DENEYSEL" veriler bunlar idi. Fakat elimizde olan tek DENEYSEL kanıtlar bunlar değil. BigBang patlaması, teori gereğince bir kuantum dalgalanması ile olmuştur. Kuantum dalgalanması ile oluşan bir evrende, çoklu evrenler yine kaçınılmaz olarak var olmak zorundalar. Eğer evren bir kuantum dalgalanması ile oluşmuş ise; bu dalgalanma mantıksal olarak evrende hala yankılanmak zorunda. Yine COBE uydusunun evrenin çeşitli bölgesinden elde ettiği verilere göre, homojen olan evrenin belli noktalarında 0,00001 Kelvin büyüklüğünde sıcaklık sapmaları bulunuyordu.

  Fakat COBE uydusundan elde edilen veriler biraz bulanıktı ve aynı ölçümler daha sonra WMAP uydusu ile tekrardan yapıldı ve 0,00001 Kelvin büyüklüğündeki bu dalgalanmalar net olarak tespit edildi. Dolayısı ile çoklu evrenlerin varlığına kanıt olacak bir diğer DENEYSEL veri daha elde edilmiş oldu. Benim de yazım biraz uzun oldu ama birşeyi öğrenmek istiyorsan önce ne denmek istediğini dinleyeceksin. Caner Taslaman yobazı gibi bilmişlik taslarsan ve kendi alanında uzmanlaşmış adamlara işini öğretmeye kalkışırsan ancak kendi egolarını tatmin edersin ve ancak cahil olan insanları etkilersin. Yazımı sevgili Celal Şengör hocamızın bir sözü ile bitirmek istiyorum: "Ya bilimi adam gibi öğreneceksin, ya bilimden gelen adamlara saygı göstereceksin."

  Saygılar...
  -2 ... kazuo kiriyama
 • izafiyet teorisine cevap veremeyen ateizm

  15.
  kıçımla güldüğüm iddiadır.

  gökten yere her işi çekip çevirir. sonra sizin saymakta olduğunuz bin yıla denk bir günde ona yükselir.
  32 secde suresi-5

  melekler ve ruh, süresi elli bin yıl olan bir günde ona yükselirler.
  70 mearic suresi-4

  denilmiş.

  yolculuk yapan söz konusu ayetteki melek muhammede vahiy göndermekle görevli olan cebrail olsun. madem bu melekler her allaha yükselişinde 50bin yıl geçiyor bilader, o zaman nasıl muhammedin 63 yıllık ömründe cebrail yüzlerce vahiy getirebildi? ulan bi iddia ortaya atmadan önce biraz düşünün bi amk. tabi sizde mantık ne arasın.
  1 ... kazuo kiriyama
 • elliot rodger

  16.
  Baş idolüm olan adamdır. Bir alfa. bir doğal seçilim askeri. Keşke tanışabilseydim kendisiyle.

  Edit: ölümü üzerinden şuan itibariyle tam 4 yıl geçmiştir. Gecenin bu saatinde sigara yaktıran... O kadar özledim ki...

  Kendisi hakkında yapılan yorumları okudum. ''karıya gidebilmek için 100 doları da mı yoktu'' denmiş. Elliot'ın rahatsız olduğu durum seks yapamaması değil, bir kızın kendisine aşık olmayıp bunun sonucunda seks yapamaması. Parayla fahişe kiralayıp onunla seks yaparak sadece cinsel dürtülerinizi tatmin edersiniz. Ve bu dürtü size birisi tarafından beğenilme, sevilme, aidiyet hissi vermez. Elliot'ın rahatsız olduğu bir diğer durum ''kadınların cinsel olarak yanlış erkeklere çekilerek insan ırkını yozlaştırması'' Elliot manifestosunda kadınların daima saçma sapan erkeklere değer verip onlarla birlikte olduklarıyla ilgili gözlemlerini paylaşıyor. Yani Elliot'ın seks yapamamaktan kaynaklanan nefreti daha arka planda.

  insan ırkının ilk dönemlerinde kadınlar için cinsel çekilim erkeğin fiziksel gücünden ibaretti. Yani erkek cinsel seçilimde dişinin güzelliğine, dişi ise erkeğin fiziksel gücüne bakardı. Çünkü dişinin diğer hayvan ve insanlardan korunup kollanmaya ve çiftleşeceği kişinin güçlü bir avcı olmasına ihtiyacı vardır. Yüz güzelliği o zamanlar kadınlar için çok daha arka plandaydı. Şuanda zaten kadınların güzel, erkeklerin fiziksel olarak güçlü olmasının sebebi bu çeşit bir cinsel seçilimin sonucudur.

  Fakat insanlar evrimleşip modernleştikten sonra işler değişti. insan ırkı doğada diğer canlıları domine ettikten sonra akıl, statü ve para fiziksel güçten daha ön planda olmaya başladı. Dişiler çiftleşmek için artık erkeğin statüsüne, parasına, mal varlığına bakar oldular. işte Elliot'ın rahatsız olduğu konu da bu zaten. insan türünün dişilerinin yanlış erkeklere cinsel çekilim duyması.

  ''Ben zengin, soylu bir ingiliz ailesinden geliyorum, bir BMW sahibiyim fakat kızlar yüzüme bakmıyor. Ancak eski model bir Honda Civic'i olan hindistanlı bir göçmen sarışın bir kızı arabasına atabiliyor. Bu adalet mi? Kadınların beyninde cinsel seçilimlerini etkileyen bir bozukluk vardır. Ve bu düzeltilmelidir''.

  Elliot'ın bu sözü durumu özetliyor aslında. Kendisi hem zengin hem beyefendi bir kişilik hem de çok yakışıklı bu yüzden yaptığı işte hiçbir sakınca görmüyor ve kendisini kutluyorum. Dünyayı düzeltmek ve evrimsel süreci rayından saptırmamak için hak edene hak ettiği verilmelidir. Ayrıca belirtmeliyim ki her konuda kendisine %100 katılmakla birlikte kendisinin baş idolüm olduğunu bir kez daha belirtiyorum. Huzur içinde yat kadim dostum.

  Edit: bugün 27. Doğum günü.

  Yıllar sonra gelen edit: Ölümünün 5. yıl dönümünde minnetle anıyoruz.

  2 ay sonra gelen edit: 28. yaşın kutlu olsun Elliot!

  Ölümünün 6. yıl dönümünde tekrar minnetle anıyoruz...
  3 -2 ... kazuo kiriyama
 • giles

  6.
  giles corey isimli, işkence yapılarak öldürülen bir adama göndermelerin olduğu gaz dolu bir unearth parçası.
  ... kazuo kiriyama
 • daniel cormier vs jon jones

  2.
  benim de kişisel fikrim cormierin dağıtacağı olan maçtı fakat jon jones decision ile maçı almış. internete düşse de izlesek.

  edit: internete düştü. ahan da burada: http://www.youtube.com/watch?v=aZcsu82pY7Q+
  ... kazuo kiriyama
 • jon jones

  2.
  daniel cormier ile 3 ocak 2015te maçı olan mma dövüşçüsü. maçı farklı kılan şey ikisinin de hayatı boyunca hiç yenilmemiş olmaları.

  not: jon jones 1 maçı matt hamill'in burnunu illegal dirsek atarak kırdığı için diskalafiye edilerek kaybetmiştir. fakat biz bunu yenilgi olarak kabul etmiyoruz ufc yetkililerine duyurulur. matt hamill'in zaten suyu çıkmıştı maçı her türlü jon alacaktı.

  edit: daniel cormier'i decision ile yenmiştir.

  edit 2: maçın videosu internete düştü. ahan da burada: http://www.youtube.com/watch?v=aZcsu82pY7Q+
  1 ... kazuo kiriyama
 • hello zepp

  11.
  bu müziğin bestelenmesine neden olan zepp karakteri michael emerson tarafından canlandırılmıştır.
  1 ... kazuo kiriyama
 • michael emerson

  34.
  saw filmindeki zepp karakterini canlandırarak beni benden alan oyuncu.

  -Merhaba Bay Hindle. Ya Da Hastanede Çağırdıkları Gibi Zepp...
  ... kazuo kiriyama
 • sözlük yazarlarının favori kitap karakterleri

  1089.
  Karakter: Gerald Duncan(Charles Vespasian Hale).

  Roman: Saatçi(The Cold Moon).

  Yazar: Jeffry Deaver.
  2 ... kazuo kiriyama
 • en iyi bilgisayar oyunları

  53.
  id software'nin yapmış olduğu her oyun. adamlar 1991 yılında 3 boyutlu fps oyunu yaptılar heyt bee.
  (bkz: wolfenstein)
  (bkz: quake)
  (bkz: doom)
  ... kazuo kiriyama
 • lawrence gordon

  2.
  saw serisinin son filminde* ortaya çıkıp mark hoffman'ı haklayarak bizi şaşırtan karakter.

  cary elwes tarafından canlandırılmıştır.
  ... kazuo kiriyama
 • masanobu ando

  1.
  sözlükteki nick'imin kaynağı olan güzel yüzlü ender japonlardan.
  ... kazuo kiriyama
 • jeffery deaver

  0.
  Saatçi isimli kitabı gelmiş geçmiş en iyi polisiye romandır. Aynı zamanda dünya üzerinde şu ana kadar okuduğum en sürükleyici, en güzel, en aksiyon ve gerilim dolu kitap olma özelliğine sahiptir. Ahhh ulan o plot twistler. Yapımcıların aklına şaşarım nasıl böyle bir kitabı beyazperdeye aktarmazlar.
  ... kazuo kiriyama
 • battle royale

  16.
  kazuo kiriyama nickini almamın sebebi olan film.
  1 ... kazuo kiriyama
 • sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı

  491.
  asla dişilere anlatılmaması gereken olay.
  ... kazuo kiriyama
 • tabuttamenemenyapanimam

  166.
  unearth hayranı olan sözlük yazarı *
  1 ... kazuo kiriyama
 • this lying world

  1.
  unearth'ın feci gaza getiren bi parçası.
  ... kazuo kiriyama
 • zombie autopilot

  2.
  unearth'ın tartışılmaz en iyi parçası.
  ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum