• knut hamsun

  68.
  Açlık isimli kitabı insana norveç soğuğunu ve derbederliği dibine kadar yaşatır. Tekrar tekrar 10 kez okumuşumdur. Jeffery deaver'in Saatçi'si ve Dan Brown'un Dijital Kale'sinden sonra dünyanın en güzel 3. romanıdır.

  Yazarın açlıktan parmağını ısırıp akan kanı emmesi daha sonra parmağının yaralı halini görünce ağlayarak kendi parmağından özür dilemesi yazarın yaşadığı hayatın ne derece kaotik olduğunun örneklerinden sadece biri.
  2 ... kazuo kiriyama
 • elif şafak ın biseksüel olduğunu açıklaması

  29.
  Marjinal bir cinsel kimliğe sahip olduğunu açıklayarak gündemde kalma çabaları. Kaç kere am yaladın diye sorsak dayanamayıp kusacak mantalitede biri olmasa yine bir nebze inanacağım. Bir de kadınlardaki anormal cinsel yönelimlerin şirince karşılanması da beni ayrı deli ediyor. Bir kadının biseksüel yahut homoseksüel ilişki yaşayarak erkeklerin hakkını çalması ne kadar doğal? Eşcinsel kadınların hepsi akıl hastanesine kapatılmalıdır.
  2 ... kazuo kiriyama
 • sevgilisi olanların genelde düşük zekalı olması

  4.
  Sevgilisi olanların zekasının düşüklüğünü bilmem fakat kadınlar sürekli aptal ve dejeneratif erkeklerle sevgili oluyor.
  1 ... kazuo kiriyama
 • yazarların ateist olma hikayeleri

  24.
  18 yaşına kadar müslümandım. Müslüman derken yine namazı falan aile zoruyla kılıyordum. Gerçi üşendiğim için çoğu zaman kılıyormuş gibi yapıyordum. Fakat itikadi olarak tam bir müslümandım. Amenerrasulü'ye kadar tüm duaları ezbere biliyor, Bir kuran sayfasını 5 dakikada tecvitli bir şekilde okuyup bitirebiliyordum. Dindar bir aileye sahibim. Özellikle babam denen herifin yobazlığını anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır. Herifte sike sürülecek akıl yok. Annem de zaten mesleği gereği (kuran kursu öğretmeni) dindar bir insan fakat asla dinci ve yobaz bir insan olmadı.

  Çocukluğumun yaz tatilleri baba zoruyla daima sikko dinci yurtlarda geçti. Hatta 8. sınıfa geçtiğim dönem gittiğim süleymancı yurdunda ayakta işediğim için az daha linç ediliyordum. Orospu çocukları, öğrencilerden birini milletin tuvalette nasıl işediğini dikizlemesi için görevlendirmişlerdi. Gidenler bilir böyle dinci yurtların hapishaneden hiçbir farkı yoktur. Namaz vaktinden 10 dakika önce herkesin mescite çıkıp oturarak ezanın okunmasını beklemeliydi. Bu bekleme sırasında oturup boynu bükmek zorunluydu. Dua sırasında eller birleşik olarak açılmalıydı. Namaz sırasında eğilip kalkarken eller çıtlamamalıydı. Kot pantolon falan giymek yasaktı. Böyle sikindirik ortaçağ adetlerini kural diye koymuşlardı.

  Ayrıca ara sıra yaşlı herifin teki gelip yatsı namazından sonra vaaz verirdi. Ulan adamın bastığı yeri öpmek, içtiği sudan içmek için millet birbiriyle yarışırdı. Tabi o zamanlar aklım ermediği için pek yadırgamazdım fakat şuan hatırlayınca bile midem bulanıyor. Bu kadar salağı bir arada başka hiçbir yerde görmedim.

  Lise 2'ye kadar böyle geçti. Ondan sonra ygs-lys yaklaştığı için derslere ağırlık verince din eğitimi arka planda kaldı. Lisedeyken çoğu kez düzenli şekilde namaza başlamaya karar versem de evde olmadığım zamanlar özellikle okuldayken namaz aklıma gelmiyordu bile. Fakat kesin bir şekilde Allah'a inanıyordum. O zamanlar Allah'ı manevi bir sığınak olarak kullanıyordum. Darda kaldığım zamanlarda kendimi teselli etmek ve ölüm denilen gerçeğin korkunçluğunu bertaraf etmek için kullandığım manevi bir uyuşturucuydu din benim için. Ayrıca sorgulamak ve diğer dinleri araştırmak aklımın köşesinden bile geçmiyordu.

  Lise bittikten sonra güzel bir bölümü tutturamadığım için mezuna kaldım. Sınava tekrar hazırlanacaktım. Yıl 2013 falan. Facebookta boş boş takılıyorum. Karikatür sayfası diye Karikateist sayfasını beğenmiştim. O zamanki karikateist sayfasını şimdikiyle karıştırmayın. O zamanlar sayfa adminleri entelektüel ve bilgili insanlardı. Sayfayı beğenmiştim fakat gönderileri okumaya korkuyordum. Sayfanın gönderileri ana sayfamda çıktığı zaman sırf gönderileri okumamak için mouse'un tekerleğini hızlı hızlı çevirip scroll down yapıyordum. Okuduğum zaman günaha gireceğimi sanacak kadar dindardım. Bir gün merakıma yenik düştüm ve sayfaya girip teker teker gönderileri okumaya başladım. islam karşıtı argümanları okuyunca ''bunlar uydurmadır'' diyip kendi kendimi teselli etmeye çalışıyordum. Fakat internette söz konusu argümanları araştırdığımda hepsinin bilimsel bir temeli olduğunu gördüm. işte ilk kurt içime o zaman düştü.

  Sayfa yöneticilerinden ''Alfa'' ile iletişime geçip onu cehenneme gideceğine dair yobazca tehdit ettim. internette rastgele gördüğüm islami argümanları peş peşe mesajla gönderdim. Fakat hepsine sakin bir üslupla bilimsel temellere dayanarak cevap verdi. Bu arada söz konusu sayfa yöneticisi şuan ateizmle ilgili 2 kitap yazmış, televizyon kanallarında sempozyumlara katılmış olan (bkz: mehmet mirioğlu)'dur. Tabi o zamanlar şimdiki kadar ünlü değildi. internetten bulup gönderdiğim her islami argümana cevap verdikten sonra büyük bir bunalıma girdim. 18 yıl boyunca körü körüne inandığın dini değerlerin bilim karşısındaki acizliğini görmek beni büyük bir bunalıma sokmuştu. Tam 6 ay boyunca ateizm ile islam arasında gidip geldim. Eğer laik, dindar olmayan bir ailede doğmuş olsaydım sanırım geçiş süreci bu kadar uzun ve sıkıntılı olmazdı. Sayfanın gönderilerini okumaya korkan ben bu sefer yeni gönderileri hevesle bekler olmuştum.

  Diğer mecralardan da sorgulamaya ve araştırmaya başladım. Evrimi araştırmaya karar verdim. O sırada Efe aydal'ı öğrendim. Evrim ile ilgili videolarını seyrettim. Daha sonra Evrim Ağacı isimli grubun ve Çağrı Mert Bakırcı'nın doğal seçilim ve evrimsel biyoloji ile ilgili yazılarını okumaya başladım. işte o zaman Dünyanın bir gladyatör arenası olduğunu ve yaşadığım acımasız hayatın doğal seçilim üzerine kurulu olduğunu fark ettim. içimdeki son inanç kırıntısını temizlemiş olan şey ise Arif Tekin kitaplarıydı. Özellikle Kuran'ın Kökeni isimli kitabı bana son noktayı koydurtmuştu. Sahte isimle facebook profili açıp ateizmi yaymaya ve müslümanlarla tartışmaya başladım. En bilgili müslümanları bile susturabiliyordum. Ateist olduktan sonra Dünya görüşüm her alanda tamamiyle değişmişti. Sanki beynimde düşüncelerimi kontrol eden bir tümör vardı da onu söküp atmış gibi hissediyordum. Sanki önceden siyah beyaz görüyordum da şimdi renkli görmeye başlamışım gibi bir duygu. Quake 4 oynayanlar bilir stroggification işleminden sonra oyunun karakteri nasıl değişiyorsa ben de vizyonsal açıdan o şekilde değişmiştim.

  Her ne kadar 4 yıldır ateist olsam da en samimi olduğum arkadaşlarım haricinde (onlar da ateist) ateist olduğumu herkesten gizliyorum. Çevre şartları böyle gerektiriyor.
  4 -5 ... kazuo kiriyama
 • the gaslamp killer

  5.
  Baba tarafından dedesi türk olan amerikalı müzisyen.
  ... kazuo kiriyama
 • ruh diye bir şeyin olmaması

  12.
  Ruh, dinlerin uydurmuş olduğu bir kavramdır ve kesinlikle en ufak bir gerçeklik payı yoktur. Literatürde ruh hastalığı olarak geçen hastalıkların çeşitli haplarla veya elektroşok ile tedavi edilmesi bunun basit bir örneğidir. Madem ruh diye bir şey var o zaman nasıl hap ve elektroşok gibi hormonlara ve beyine yönelik tedaviler karakteri etkiliyor? Somut bir örnek verelim.

  işlediği cinayetlerle 80'lere ve 90'lara damgasını vuran ve çivici katil olarak bilinen Süleyman Aktaş, ailesi ve yakınlarının anlattıklarına göre gayet sakin ve mütevazi bir insanmış ta ki günün birinde iş kazası sonucu 31500 volt elektrik akımına kapılasıya kadar. Uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra fiziksel olarak iyileşmiş lakin beyninde hasar oluşmuştu. Bundan sonra Süleyman Aktaş ''insan görünce dayanamıyorum kafalarına çivi çakasım geliyor'' diyerek seri cinayetlerine başlamıştı.

  Kendisi ile ilgili daha fazla bilgi için: https://onedio.com/haber/...i-katilin-hikayesi-627608

  ingilizce: https://en.0wikipedia.org...2kvU8O8bGV5bWFuX0FrdGHFnw

  Diğer bir örnek ise Amerika'dan:

  Demir yolu işçisi olarak çalışan Phineas Gage görevi bir kaya parçasını gövdesine delik açıldıktan sonra barutu, fitili ve kumu doldurup karışımı deliğin içinde; uzun bir demir levye yardımıyla sıkıştırmaktı. Saat 16.30 sularında, kumun iyi yerleşememiş olmasından kaynaklanması olası bir patlama gerçekleşti. Barut patladı ve o anda kullanmakta 3 santimetre genişliğindeki ve 45 santimetre uzunluğundaki gereci kafasına doğru fırlattı. Demir boru yüzünün yanından girip, sol gözünün arkasından geçti ve kafasının üzerinden çıktı. 6 kilograma yakın ağırlığındaki levye 25 metreye yakın bir uzaklıkta "kana ve beyne bulanmış" olarak bulundu. Bu yaralanmanın kişiliğinde ve davranışlarında değişikliklere yol açtığı kaydedilmiştir. Öyle ciddi değişiklikler olmuştur ki, arkadaşları ona artık "bizim Gage" diyememektedirler. Long "Amerika'daki levye vakası" olarak da anılır. Bu vaka "merakımızı tüm öteki vakalardan daha çok kamçılayan, prognozlarımızı sarsan, hatta fizyolojik doktrinleri tamamen yıkan bir vaka" olarak değerlendirilmiştir. Phineas Gage beyinle, özellikle serebral bölümlerle, ilgili ilgili 19. yüzyılın ortalarında yürütülen tartışmaları etkilemiştir ve beynin belirli bölümlerine gelecek zararın kişiliği ve davranışı etkileyebileceğini ortaya koyan ilk vakadır. Gage, nöroloji, psikoloji ve ilgili bilim dallarının eğitim programlarında yer edinmiş bir vakadır; kitaplarda ve akademik makalelerde sıklıkla kendisinden söz edilir.

  Olayla ilgili daha fazla bilgi için: https://tr.0wikipedia.org...nL3dpa2kvUGhpbmVhc19HYWdl

  Bu ve bunun gibi birçok örnek canlı karakterinde her şeyin beyinde olup bittiğinin ruh kavramının tıpkı dinlerin kendisi gibi uydurma olduğunun en net ispatıdır.
  4 -6 ... kazuo kiriyama
 • evrim teorisi

  3245.
  Müslümanların umutsuzca gerçek olmadığını dilediği biyolojik kanun. istedikleri kadar yırtınsınlar. Evrim hayatın her yerindedir.
  5 -3 ... kazuo kiriyama
 • zafer dilek

  10.
  Bırak Türkiyeyi kesinlikle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi müzisyenidir. Adam 70'lerin olanaklarıyla nasıl harika parçalar çıkarmış. Fakat gel gör ki günümüzde Zafer Dilek kimdir diye sorsan kimse tanımaz etmez. Hak ettiği değeri görmemiş şahane müzisyen.
  ... kazuo kiriyama
 • stephen paddock

  2.
  2 Ekim 2017'de Las Vegas'da yaşanan saldırının faili. Kendisi yeni idolüm olmuştur.

  edit: hala daha katliamı neden yaptığına dair bir bilgi yok.
  1 -2 ... kazuo kiriyama
 • 2 ekim 2017 las vegas saldırısı

  22.
  An itibariyle Amerika'da tek bir kişi tarafından gerçekleştirilmiş en yüksek ölü sayısına sahip saldırıdır. Saldırıyı gerçekleştiren Stephen Paddock bu rekoru Orlando gece kulübü saldırısını düzenleyen Omar Mateen'den devralmıştır. Üçüncü sırada ise Virginia tech üniversitesi'nde katliam yapan güney koreli Cho Seung Hui bulunuyor.
  1 ... kazuo kiriyama
 • 22 yaşında olup hala sevgili edinememiş kimse

  55.
  Şu an içinde bulunduğum durumdur. Tabi bu durum kızların kaliteli erkekler varken daima dejeneratif erkeklere değer vermelerinden kaynaklanıyor.
  1 ... kazuo kiriyama
 • insanüstü türk

  2.
  Oldukça yenilikçi fikirleri olan türkçü grup. Bilim ve teknolojiye önem veriyorlar. Çoğu paylaşımları bilimle ilgili. Tigir er'in ılımlı versiyonu diyebiliriz. Fakat islamcılığın, arapperestliğin ve tarikatçılığın para ettigi günümüz Türkiyesinde maalesef savundukları fikirleri gerçekleştirmeleri epey zor.
  1 ... kazuo kiriyama
 • id software

  8.
  yaptığı oyunlarla 90'lara damgasını vuran kuruluş. Quake 1, Quake 2 ve Quake 3 arena çocukluğumun vazgeçilmezleriydi. Tabi doom, heretic ve hexen'den bahsetmezsek olmaz. fps ve multiplayer kavramının yaratıcısı bu firmadır. John Carmack 1991 yılında bu firmayı kurduğunda sadece 21 yaşındaydı. Diğer kurucu üyeler ise Adrian Carmack, Tom Hall ve John Romero'dur. Firma 2000'li yılların başında duraklama dönemine girmiş 2009 yılında ise dağılmıştır. Bu dağılmanın en büyük nedeni firmanın directx'e geçmek yerine ısrarla opengl'de kalmaya devam etmesiydi. 2000'li yıllarda yaptıkları oyunlar hiçbir zaman 90'lı yıllarda yaptıkları eski oyunlarının tadını vermemiştir. Doom 3 silent hill benzeri, quake 4 ise call of duty çakması bir oyun olmuştur. Tabi bunda id software'in iki projede de ana yapımcı değil yardımcı yapımcı olmasının payı da mevcut.

  ayrıca 90'larda yaptıkları oyunlar o kadar mükemmel ve çağının ilerisinde kodlanmıştır ki günümüz cs go'su halen daha modifiye edilmiş quake 1 kodları kullanır. Firma üyelerinin nasıl bir deha olduğunu buradan anlayın.
  1 ... kazuo kiriyama
 • müslümanların gittiği yerin amına koyması

  6.
  Gayet doğru olan önermedir. Bir ülke islamdan ne kadar uzaksa refah seviyesi o kadar yüksektir. Bunu dünyanın her yerinde gözlemleyebilirsiniz. Kimse kimseyi kandırmasın. Müslümanlar şu dünya üzerindeki en geri zekalı topluluktur.
  6 -2 ... kazuo kiriyama
 • heretic

  19.
  ingilizcede belirli geleneklere ters kimse, kafir anlamına gelir. Ayrıca sanılanın aksine bu ismi taşıyan oyun 1988'de değil 1994'te çıkmıştır.
  ... kazuo kiriyama
 • emre kabadayı

  1.
  R e s e r v e d.
  ... kazuo kiriyama
 • she past away

  11.
  Hala daha hak ettiği değeri bulamayan grup. En iyi şarkıları Sanrı, Kasvetli kutlama, Asimilasyon, Selofan(alt ego)'dur.
  ... kazuo kiriyama
 • efe aydal

  163.
  5 yıldır yakından takip ettiğim adam. Özellikle ''Kırmızı hap-ateistleri anlamak'' isimli videosu eminim ki çoğu kişiye dinini sorgulama cesareti vermiştir. Ayrıca kendisi tam benim kafadan hem ateist hem de hümanizm karşıtı. Bu yüzden ılık götlü ekşiciler, cihangir solcuları, hdpli merveler, kürtçüler ve feministler tarafından pek sevilmez. Bunun yanı sıra kendisi yönetmenlikle de uğraşıyor. Color grading olayında pek becerikli hatta. Fakat elinde projelerini gerçekleştirecek bir sermaye olmaması çok üzücü. Kendisinin anlatış tarzı ve ses tonu mükemmel. Ne anlatırsa anlatsın dinliyorsunuz. Sesini duymak dopamin salgılattırıyor resmen. Scp ve kendi yazdığı diğer korku hikayeleri de enfes. Çoğu çakma youtuber gibi tek bir konuda değil, dinden siyasete, teknolojiden korku hikayelerine kadar birçok farklı konuda başarılı videolara imza atıyor. Ne kadar realite sahibi bir adam olduğu bir videosunda ''Zaten ben para düşkünü bir adam olsam Amerika'dan Türkiye'ye geri dönmezdim''. deyişinden anlaşılıyor. Yaradılış safsatası ile evrim teorisini karşılaştırdığı ''kırmızı hap 3'' videosu okullarda belgesel niteliğinde izletilebilecek harika bir eser.

  Gördüğü rüyadan yola çıkarak yazdığı süper bir korku hikayesi: https://www.youtube.com/watch?v=Uk2xWdTr7k4
  1 -2 ... kazuo kiriyama
 • komünizm

  1180.
  Islamdan sonra dünyanın en boktan ikinci ideolojisidir.
  -6 ... kazuo kiriyama
 • kızların biraz mal olması

  17.
  Kızların hepsi için doğru olan önerme.
  -3 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum