• kevin bacon

  26.
  Death sentence dan tanıyorum kendisini. Epey sivri yüz hatları var. Stephen Quadros ile birbirlerine ikiz derecesinde benziyorlar.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

  542.
  Ilkokulda hastalık derecesinde kitap kurduydum. Mercan adası benim için başta gelir. Bir de Tom sawyer, huckleberry finn, oliver twist, iki yıl okul tatili, bir küçük osmancık vardı çocukken sevdiğim kitaplar arasında. Ayrıca adını hatırlayamadığım iki kitap daha vardı. Birinde bir çocuk sokak gösterisi yapan bir ustanın yanında çıraklık yapıyordu. Diğer kitap da pierre isimli fakir bir çocuğun yaşamını konu alıyordu. Bu çocuğun birini boğulmaktan kurtardığını hatırlıyorum. Bir de hikayenin sonunda pierre büyüyüp evlenip sevdiği kişiyle gece yıldızları seyrediyordu. Ayrıca adnan çakmakçıoğlu ve kemalettin tuğcu'nun da çok kitabını okumuşumdur. Thomas brezina'nın dört kafadarlar serisini de eklemeden geçmeyeyim. Hepsinin kalbimde farklı bir yeri vardır. Ama mercan adasının yeri çok farklı.

  Şuanda ise zirvede Jeffery Deaver'ın Saatçisi ve Dan Brown'ın Dijital kale'si var.
  5 ... kazuo kiriyama
 • 24 mart 2018 btk nın vpn açıklaması

  8.
  Bir kez daha anladım ki bu müslümanlar dünyanın kanser hücreleridir. Zamanında matbaayı şeytan icadı diye yasaklayanlar da bunlar, günümüz matbaası sayılan interneti yasaklamaya çalışan da bunlar. Televizyon ilk çıktığında şeytan icadı diyip eve sokmayan yine bunlar. Işte islam denen zehirin sonuçları. Ne desem gg olacak o yüzden çok konuşmak istemiyorum. Bi de öyle rahat "vpn tüm dünyanın ortak sorunu" demiş ki bi an inandım anasını satayım. Algı kasmak için yalan söylerlerken kılları kıpırdamıyor bu dincilerin. Aşırı rahatlar.

  Adamlar resmen inovasyon, eğlence, teknoloji düşmanı. Ama bunlarda vpn'i tamamen yasaklayabilecek kafa olduğunu sanmıyorum. Ayda 5 dolara kişiye özel vpn üreten bilişim firmaları var. Çinden bile girilebiliyor bu şekilde. Ondan başka modeme port açmak var. Var oğlu var. Zaten elon musk yakında uydudan internet erişimi sağlatacak tüm dünyaya. O zaman bu dinciler de deve sidiği içip avuçlarını yalarlar artık.
  6 -3 ... kazuo kiriyama
 • new york city

  46.
  Kesinlikle dünyanın en güzel şehri. Her milletten insan yaşıyor burada. Gidip görmeyi çok isterdim. Büyüsü yıllarca bozulmamış gibi. 40'lı yıllardaki halini Rope filminden, 70'li yıllardaki halini Taxi driver filminden, 80'li yıllardaki halini Ghostbuster filminden, 90'lı yıllardaki halini leon filminden ve 2000'li yıllardaki halini spiderman filminden gördüm. Yıllar sadece modayı değiştirebilmiş fakat şehrin ruhu hep aynı. Bu dünya üzerinde yaşamak istediğim tek yer.
  2 ... kazuo kiriyama
 • sakarya üniversitesi

  333.
  Bu okulda ateist olduğunuzu kolay kolay dile getiremezsiniz.
  3 -1 ... kazuo kiriyama
 • hiç tanımadığın biriyle konuşmak

  74.
  Ben yapıyorum bunu. Arabamla kampüse çıkarken otostop çekenlerden birini alıyorum ve başlıyorum hayat ve dünya ile ilgili sohbet etmeye. Kimseye anlatmadığım şeylerden bahsediyorum. Bunu yaparken hiç çekinmiyorum. Bir daha nerede karşılaşacağız ki zaten? Daha geçen gün bilgisayar başındayken de yaptım bunu. Cs go oynarken karşı takımdan biriyle girdiğimiz ''harry potter'' muhabbeti uzadı gitti ve oyun bitince birbirimizi ekleyip sohbete devam ettik. Yeni tanıştığım 13-14 yaşındaki bu küçük dostumla da hayat ve dünya ile ilgili sohbet ettim. içimi istediğim gibi dökebilirim değil mi? Nasıl olsa nerede karşılaşacağız ki zaten?
  1 ... kazuo kiriyama
 • stephen hawking

  391.
  Günümüzün einsteini idi. Bir yıldız daha hayat denen simülasyondan sonsuz karanlık ve hiçliğe göç etti. Umarım o karanlık boşlukta mutlu ve huzurludur.
  2 ... kazuo kiriyama
 • sünnetin sağlığa zararları

  12.
  Burdaki müslümlerin atıp tutmalarına bakmayın. Sünnetin hiçbir şekilde faydası yoktur. Tıpkı diğer ibadetlerde olduğu gibi eski mitolojilerden arak bir uygulamadır. Nasıl bugünkü kurban kesmek ''kızgın tanrıları sakinleştirmek için ona bir hayvan ya da insan sunmak''tan geldiyse, nasıl bugünkü oruç tutmak ''kızgın tanrıları sakinleştirmek ve günahlarını affettirmek için kişinin kendisini aç bırakarak cezalandırması''ndan geldiyse sünnet de bunun gibi abes, mitolojik bir olaydan gelmiştir:

  Yunan mitolojisinde Attis, Kybele'nin sevgilisidir. Ancak Kybele'ye verdiği sözü unutarak Kral Midas'ın kızıyla evlenir. Düğüne Kybele de davet edilir. Düğün sırasında Kybele ile karşılaşan Attis ne yapacağını bilemez. Kybele'ye karşı duyduğu pişmanlıktan ötürü cinsel organını orada keser ve kanlar içinde kıvranmaya başlar. Sevgilisinin böyle acı içinde kıvranmasına dayanamayan Kybele Attis'i bir çam ağacına dönüştürerek ona sonsuzluğu bağışlar.

  Pessinus Mabedi'nde Tanrıça Kybele adına her sene düzenlenen şenliklerde tapınakta rahip olmak isteyen erkekler Kibele rahibi olmanın ön şartı olarak hadım edilir ve kesilen cinsel organları bir çam ağacının altına gömülür. Bu inanış daha sonra Sami ırkında (Arap ve Yahudiler) cinsel organı değil ama ucunu (erkeklerde prepusium, kadınlarda klitoris) kesme şeklinde günümüze kadar devam etmiştir.

  Bununla birlikte sünnetin yararı olduğu iddiaları tamamen asılsız ve uydurmadır. Hiçbir uluslararası sağlık camiası tarafından sünnetin faydalı olduğuna dair bir makale v.b. yazılmamıştır. Bazı arkadaşlar bol keseden sallıyor.

  BÜTÜN BUNLARA KARŞIN SÜNNET OLMAK FAYDALIDIR iYi BiR ŞEYDiR DiYENLERE

  Kolunuzu kestirmenin yararları:

  1. Kolunuz bir daha yorulmayacakdır.

  2. Kolunuz güneşde yanmayacakdır.

  3. Hiç bir vakit sivrisinek ısırmayacakdır.

  4. Torunlarınız kolunuzdaki kılları çekerek sizi bir daha rahatsız edemiyecekdir.

  5. Kol kanserine yakalnma rizikonuz sıfır olur.

  6 Kolunuzun kırılma ihtimali artık sıfır olmuşdur.

  7. El ve parmak kanserine yakalanmazsınız.

  8. Artık elinize diken batmayacak demekdir.

  9. Kolunuzla birlikde eliniz de yok olduğu için harama el sürmeyeceksiniz.

  10. Elinize kimse dokunamayacağı için tokalaşma esnasındaki bulaşıcı mikroplardan savunmuş olacaksınız.

  Sünnetin zararlarını genişçe anlatan bir kaynak: http://www.bilimislam.com/sunnetin-zararlari/

  Bununla birlikte sünnet olmak islam dininin kitabı kuranda yer almaz. Hadis kitaplarında yer alır. Aynı hadis kitaplarında kadın sünneti de yer alıyor. Ve kadın sünneti geri kalmış çeşitli arap, afrika ülkelerinde günümüzde uygulanmakta. (Klitorisin kesilmesi işlemi). Fakat kadın sünnetinin de tıpkı erkek sünnetinde olduğu gibi hiçbir faydası yoktur. Buna karşılık cinsel zevkin körelmesine yol açar. Müslümanlar çok samimi ise kadın sünnetini de savunup uygulatsınlar. Eğer hadislere değil sadece kurana inanan bir tatlı su müslümanı, takkeli deist iseniz size zaten söyleyecek bir sözüm yok. Zira koca dünya üzerinde sizler kadar kendisini kandıran bir başka grup daha yoktur.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • islamın hükümlerinin güncellenmesi gerek

  46.
  Sevindirici bir gelişmedir. Artık dinciler bile islam denen arap töresinden fayda gelmediğinin farkında. Güncellenmesi değil komple kaldırılması gerekir. Fakat dincilerin bunun farkına varmalarına daha çoooook var.

  Daha önce bir yazımda bu güncelleme olayından bahsetmiştim: #37269616
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • la casa de papel

  147.
  Amerikan dizileri kadar kaliteli olmayan ispanyol dizisi. Kötü bir dizi demiyorum. Senaryo güzel fakat işleniş konularında sıkıntılar var. Örneğin ilk bölümde darphane kasasının 3'e 3 metre olan devasa kapısındaki minik dişlinin yerini kaynakla ilk kesişte buluyorlar. Eğer bu bir amerikan dizisi olsaydı o dişlinin yerini önce x-ray cihazı ile tarayarak bulup daha sonra o kısmı kaynakla keserlerdi. Bu açıdan bu dizi daha çok türk dizilerine benziyor. Fakat izlemesi keyifli. Ben beğendim. Ayrıca diziyi izleyerek ispanyol ile Türk kültürü arasında (son yıllarda bizi zorla araplaştırmaya çalışan faktörleri saymazsak) bir çok benzerlikler olduğunu görebilirsiniz.
  -3 ... kazuo kiriyama
 • counter strike global offensive

  677.
  Uzun bir süre ara verdikten sonra şu sıralar tekrar başlamaya karar verdiğim oyun. En fazla dmg'ye kadar yükselebilmiştim. Bu oyun multiplayer fps olmanın öte yanında insanın dünya geneli ile ilgili sosyolojik kazanımlar elde etmesini sağlıyor. Mesela şunu tecrübe ettim her insan kendi ülkesinin özeti gibi. Ruslar, polonyalılar, doğu avrupalılar ve türkleri gördüğünüz an cüzzamlı görmüş gibi o serverdan kaçın. Bir saat içerisinde adeta kanser, verem, dizanteri gibi bütün hastalıkları geçiriyorsunuz. Gram ingilizce bilmezler, oynamayı bilmezler, info vermezler, hile kullanırlar, maskaralık peşinde koşarlar, 2 liralık mic'leri ile insanın başını şişirirler. Fakat bir alman, ingiliz, kanadalı falan acayip kafa insanlar. Strateji olsun, info olsun. Adam iyi oynayamıyorsa bile kızamıyorsunuz. Çünkü bu açığını mutlaka info vererek falan kapatıyor. O da olmasa muhabbetleri sarıyor. Adamlarla oynarken 16-0 yenilseniz bile oyundan zevk alıyorsunuz.

  Bunun haricinde baş belası awpcileri scar ile avlamak aşırı zevkli oluyor. Özellikle dust 2de ct iseniz car'a auto sniper ile pusun. Short ve mid to b'yi aynı anda kesin. Tabi bu sırada birinin sizi longdakilere karşı koruması lazım. Bu şekilde çok awpci avladım. Bu arada oto sniper kullandınız diye bir takım awpciler size noob diyebilir. Bunlar 2000'li yılların başında half life oynarken ''süpürge almak yok yeaa'' diyen kişiler. Gülünüz geçiniz. Tek mermi ile öldüren silah kullanıp da size noob demeleri de ayrı bir ironi zaten. Paranız azalmaya başladığında da scar yerine aug alabilirsiniz aynı işi görüyor. Yalnız her üç roundda bir yerinizi değiştirin. A side'da dürbünlü silahlarla sote atılacak bir sürü yer var. Bu yerleri iyi değerlendirin.

  Bu arada şunu da söyleyeyim bu oyun yavaş yavaş ölmektedir. Oyuncu sayısı geçmiş yıllara kıyasla epey azaldı. Size tavsiyem envanterinizde ne varsa satıp paraya çevirin. Trade ban olayı ve özellikle aktif hile kalkanının olmayışı bitirdi bu oyunu.
  1 ... kazuo kiriyama
 • rope

  17.
  Çekildiği döneme göre aşırı kaliteli olan bir alfred hitchcock filmi. Sanki 40'larda değil de 70'lerde çekilmiş gibi bir havası vardır. Film boyunca Brendon karakterinin soğukkanlılığı, tavırları ve mimikleri ile mest oldum diyebilirim. Bu arada karakteri canlandıran John Dall'ı kime benzettiğimi bir türlü çıkaramadım. Ayrıca film sayesinde new york city'nin o yıllarda bile harikülade bir şehir olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Beni en çok şaşırtan ise o yıllarda telefon ve buzdolabının sıradan bir şeymiş gibi nihai tüketicilerde bulunmasıydı. ilginç.
  ... kazuo kiriyama
 • kızları süründürmekten keyif almak

  3.
  Bence de çok zevkli olan... Sürünmekten beter olacaklar.
  ... kazuo kiriyama
 • otomobilin kalitesini gösteren küçük ayrıntılar

  4.
  Analog klima/kaloriferin derecesini ve konumunu ayarlamak için sağa sola çevrilen butonu zorlasanız bile iki kademe arasındaki boşlukta kalmaması.

  edit: 86 model 124 kasa kodlu mercedeslerden bahsetmiştim. Analog klima mı kaldı yeğaa diyen arkadaş fazla ağlamasın. Ayrıca üç bölgeli tam otomatik klima gibi donanımlar kalite değil lüks belirtecidir. Bu ikisi farklı kavramlardır. O dediğin klimalar yeni nesil çin arabalarında da var. Bilmem anlatabildim mi?
  3 -1 ... kazuo kiriyama
 • nikolas cruz

  1.
  Douglas high school shooting'i gerçekleştiren alfa. Bir doğal seçilim askeri.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • aydoğan temel

  16.
  Genellikle sosyopatik karakterlere ses veren adam. Hayatımda bu kadar spesifik bir sese sahip olan başka birini daha tanımadım. Kendisi Saw serisinin ilk üç filminde Jigsaw/John Kramer'ı seslendirmiştir. O kadar kaliteli sesi vardır ki aynı tadı karakterin orijinal sesinden alamıyorum.
  ... kazuo kiriyama
 • 8 mart 2014 malezya hava yolları uçağı kaybolması

  178.
  Eğer pilotun bu boktan dünyada yaşadığı hayata son vermek için uçaktakilerle birlikte intihar ettiği ihtimalini göz ardı edersek uçağın abd, rusya veya gelişmiş savaş teknolojisine sahip bir başka ülke tarafından kasıtlı olarak düşürüldüğü olasılığını yüksek görüyorum. Bu klasmanda olan ülkelerden biri uçağın güvenlik, iletişim ve otomatik pilot sistemini uzaktan ele geçirebilecek bir teknoloji icat edip bu teknolojiyi söz konusu uçak üzerinde denemiş olabilirler. intihar edecek bir pilot neden rotasını durduk yere 180 derece çevirip, tüm iletişim bağlantılarını keserek uçağı yakıtı bitene kadar havada tutsun? Eğer düşündüğüm teori gerçekse bu işi yapan ülke ele geçirme sonrasında kanıt bırakmamak için en sonunda uçağı düşürtmüş olabilir. Biraz uçuk bir teori biliyorum fakat imkânsız da değil.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • understanding

  12.
  Dinlerken adeta insanın içine girip kalbini darbeli matkap ile oyan, beni bunalımdan bunalıma sürükleyen, her defasında bir daha dinlemeyeceğim dediğim fakat dinlemeyi de bir türlü bırakamadığım, efkarlı zamanlarda içilen rakı ile aynı etkiyi yapan melankoli dolu bir evanescence şaheseri.
  ... kazuo kiriyama
 • zeytin dalı harekatı

  108.
  Sonuna kadar desteklediğim harekat. Zafer Türk'ün olacaktır. Afrin ypg'nin diğer toprakları ile kara bağına sahip değil. Dolayısıyla diğer yerlerden sevkiyat yapamıyorlar. Fırat kalkanı harekatında ışid denen dinci sefillerin işi gücü bırakıp tüm enerjisini bize harcamasına rağmen onları bozguna uğratmıştık. Sanıyorum ki afrindeki kürdoları harcamak nispeten daha kolay olacaktır. Bu harekat ile ilgili eleştirilmesi gereken bir nokta varsa o da çok geç kalınmış olmasıdır. Zamanında başımızdaki basiretsiz dinciler suriye hükümeti ve suriyenin toprak bütünlüğünü destekleyen ülkelerle sıkı ilişkiler kursalardı bu operasyona gerek bile kalmayacaktı. Ülke yönetirken duygusal değil rasyonel düşünmek gerekir. Esad haklı olsun haksız olsun Suriyenin bölünmesi demek türkiyenin kuşatılması demektir. Abd ırakta uyguladığı projeyi suriyede de uyguladı. Neyse ki zararın neresinden dönülse kârdır. Ypg/pkk'dan temizlenen bölgelere Türkiyedeki suriyeli mültecilerin yerleştirileceği açıklandı. Hiç değilse Türkiyenin demografik yapısı düzelecek. Ön saflarda ösocuların kullanılması da tsk içerisinde verilecek kayıpların minimize edilmesinde önemli bir etken.

  Haftalar sonra gelen edit: Görünüşe göre harekat epey başarılı bir şekilde ilerliyor. Yalnız gövde gösterisi için donanmanın da kullanılması lazım. Amerika akdenize dayadığı gemilerle esad güçlerini vurmuştu. Keza rusya da taa hazar denizinden ışidi vurmuştu. Biz de iskenderun körfesine gemileri dayayarak gövde gösterisi ve propaganda için birkaç füze sallayabiliriz.

  Aylar sonra gelen edit: Canlı suriye haritasına baktım. Operasyonun bittiği söyleniyor. Fakat Tel rifat isimli yer ve çevresinin hala ypgnin elinde. Hatta orada yaşayan halk türkiye burayı da kurtarsın diye sokaklarda eylem yapmaya başlamış. Buna rağmen neden tel rifat denen yer de alınmıyor anlamak mümkün değil. Üstelik içinde askeri havaalanı barındıran stratejik bir nokta orası.

  Son edit: Tel rifat ve çevresi de ele geçirildi. Yapılması gereken ilk iş türkiyede ne kadar suriyeli varsa buralara yerleştirmek olmalıdır.
  1 ... kazuo kiriyama
 • taxi driver

  94.
  Vay be adamlar 1976 yılında neler yapmış dedirten bir başyapıt. Film bitince ''bunu şimdiye kadar nasıl izlemedim'' düşüncesi beynimi kemirip durdu. Zira izlemem için bir çok sebep vardı. 70'li yıllar, New york, intikam teması... Daha ne?
  1 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum