• onedio

  86.
  Buram buram östrojen kokan sitemsi. Oradan buradan arakladıkları gönderilerin hepsine illa ki erkekleri aşağılayıp kadınları yüceltecek bir cümle sıkıştırırlar. Hayır bi de dayanakları olsa birşey demeyeceğim. Sütyenin icadından öteye gidemeyen kadınların nesini yüceltiyolarsa artık. Kim bilir o sitenin tasarımını yapan bile erkektir. Kendilerine tavsiyem biraz freud falan okuyup akıllansınlar.
  7 -1 ... kazuo kiriyama
 • adolf hitler

  3470.
  Yerinde olmak istediğim nadir insanlardan. Büyük üstad. Bir doğal seçilim askeri. Hezimete uğrayınca kaçıp saklanmak veya teslim olmak yerine şerefiyle intihar etmiştir.
  1 -7 ... kazuo kiriyama
 • 9 nisan 2018 akdeniz de abd rusya gerginliği

  17.
  (bkz: kirov reporting)
  ... kazuo kiriyama
 • cadillac

  38.
  Alman malı premium araçlardan* daha konforlu ve kalitelidir kanımca. Hiç binmedim, tahmini olarak yapıyorum bu genellemeyi. Krem rengi konsol+maun kaplama ikilisini iç tasarımda en başarılı kullanan markadır aynı zamanda. 1969 eldorado ile los angeles sokaklarını gezdiğinizi hayal edin. Başka da bir şey demiyorum.
  ... kazuo kiriyama
 • ilk oynanan bilgisayar oyunu

  159.
  Gece gece gözlerimi yaşartan başlık. Amiga'lı, Commodore 64'lü yılları yaşım gereği bilmediğimden oynadığım ilk bilgisayar oyunu Quake idi. Aynı bilgisayarda 90'lı yılların sonu için bile eski sayılacak dangerious dave, heretic, ve doom 2 yi de oynamıştım. Daha 4-5 yaşında ufacık bir çocuktum.
  1 ... kazuo kiriyama
 • depresif yazarlara tavsiyeler

  11.
  sizi depresyona sokan şeyleri yok edin!
  ... kazuo kiriyama
 • sizce adam evin içinde mi yoksa dışında mı

  17.
  Zannımca adam evin dışarısındadır. içerisinde olsaydı o perspektife göre tavan lambasının görünmesi lazımdı.
  ... kazuo kiriyama
 • hicr suresi 22

  9.
  Rüzgârları da aşılayıcı olarak gönderip yukarıdan su indirerek sizi onunla suladık. Onu toplayıp depolayan da siz değilsiniz. (diyanet).

  arabistan gibi kavurucu sıcak bir yerde çoğu bitkinin sadece kırk yılda bir gelen rüzgarlı, yağmurlu havalarda çiçek açıp meyve verdiğini sanıyorum ki kör olsan bile koklayarak anlarsın.

  edit: Evet bazı müslüman arkadaşlar verecek cevap bulamayıp eksilemeye başlamış bile.
  -6 ... kazuo kiriyama
 • imam hatibe verilen çocukların deist olması

  6.
  insanlar yavaş yavaş doğru yolu buluyor. Verilen haber linklerine bakıyorum da güdülemeyecek bir neslin gelmesi fetöcülerin, tarikatçıların ve fetöcüleri ülkenin başına saran bazı din simsarlarının morallerini epey bozmuş. Daha önceden yazmıştım tekrar yazayım. Ders kitaplarından ''kiliseye olan güven sarsıldı'' sözüne aşinasınızdır. Yakın gelecekte dine olan güven Türkiyede de sarsılacak. Zaten şu an Caner taslaman, edip yüksel gibi isimlerin yarattığı, islam ile deizm arasında bir geçiş halkası olan ideolojiler pek revaçta. islam çeşitli reformlar ile modernize edilmeye çalışılıyor fakat ne kadar uğraşsalar boşuna. Daha önceki bir yazımda bu reform sürecine değinmiştim. #37269616

  Tüm insanların islam denen çöl töresinden fayda gelmediğini anlayacağı günler yakındır.
  1 -1 ... kazuo kiriyama
 • olunabilse olucanak ülke vatandaşlığı

  13.
  Amerika veya ingiltere. islandinav ülkeleri de olabilir tabi ki fakat oralar benim için fazla soğuk.
  ... kazuo kiriyama
 • seksenli yıllar

  53.
  Ait olduğumu hissettiğim yıllar. Modası, müziği, filmleri ah ulan ahhh. 80'lerde dünyanın her bir yerini gezmeyi o kadar isterdim ki.
  ... kazuo kiriyama
 • azeri kırgız ve kazakların kendine türk dememesi

  3.
  Azerileri bilmem ama kırgız ve kazakların kafasına odunla vursanız dahi ''ben türküm'' dedirtemezsiniz. Bu devletler benliklerini o kadar kaybetmişlerdir ki dilleri birbirine yakın olmasına rağmen aralarında rusça konuşurlar. Çoğu zaten türklük nedir onu bile bilmiyor. Üniversiteden Türkmenistanlı bir arkadaşım türkiyeye geldiğinde benzer dili konuştuğumuzu görünce oldukça şaşırdığını söylemişti. Yani adam türkiyeye okumaya gelene kadar türkçe ile türkmencenin yakın dil olduğunu bile bilmiyordu. Gerisini siz düşünün.
  2 ... kazuo kiriyama
 • yeşil nasim

  8.
  Sanıyorum ki arkadaş olsaydık çok güzel anlaşırdık bu kadınla. Vegan olmasına rağmen sevdim kendisini. Hele Türkçe şivesi inanılmaz tatlı. Konuşurken yanaklarını sıkma isteği uyandırıyor. Kendisini herkes anlayamaz. Ama ben anlıyorum. Huzur içinde uyu dişi alfa.
  -2 ... kazuo kiriyama
 • worms armageddon

  18.
  Çok küçük bir çocukken windows 98'de oynadığım oyun. Canım nostalji istedi gece gece. Şu an 2010 versiyonunu (bkz: worms reloaded) indirmekteyim. Teşekkürler team17.
  ... kazuo kiriyama
 • gta 5

  12.
  Gta serisinin en iyisi olan oyun. insanlara vice city'nin san andreas'ın güzel gelmesinin nedeni tamamen psikolojik. Küçük yaşlarda ilk defa oynanan oyunlar daha güzel daha tatlı gelir. insanların eski serileri sevme nedeni de bu zaten. Oyuncular oyuna iyice doymuş olduğu için yeni çıkan oyunların beklentileri karşılamadığı gibi bir algıya sahip. Gta 5 diğer gta serilerine kıyasla çoğu yönden oldukça başarılı. Fakat hasar modellemesi ve fizik motorunun gta 4'ten daha kötü olduğu konusunda ben de hemfikirim.
  2 ... kazuo kiriyama
 • fedor emelianenko

  8.
  Efsanevi rus mma dövüşçüsü. Kevin Randleman'in meşhur suplexinden nasıl canlı çıkabildiği bazı üniversitelerde tez konusu olmuştur.* Ayrıca hong man choi gibi 2.18'lik bi çam yarmasını armbar ile yenmiştir ki bu adamın kolu normal bir insanın beli kalınlığındadır. Yalnız pride kapandıktan sonra eski günlerini mumla aratmıştır.
  ... kazuo kiriyama
 • londra

  245.
  New york city'den sonra bu dünya üzerinde görmek/yaşamak istediğim ikinci şehir. Ahhh şansım yok ki buralarda dünyaya gelmedim.
  ... kazuo kiriyama
 • akkuyu nükleer santrali

  138.
  Ulan başka ülkelerde nükleer santral yapıldığı zaman kimsenin sesi çıkmaz türkiyede yapılacağı zaman millet ayağa kalkıyor. Bir de çernobili örnek göstermişler. Çernobildeki nükleer santral yasa dışı bir deney sırasında patladı. Ayrıca teknolojisi oldukça eskiydi. Türkiyeye kurulacak olan yeni nesil santrallerden. Neymiş efendim ya çatlarsa ya patlarsa. Ulan şu ana kadar kaç tane nükleer santral patladı sanki? Bu nasıl bir mantık. O zaman ''ya kaza yaparsak'' diye arabaya da binmeyin. ''ya yolda yürürken başıma saksı düşse'' diye yolda da yürümeyin. ''Ya gemi batarsa'' diye gemiye de binmeyin. Bu hayatta risk almadan hiçbir şey yapamazsınız. Bulgaristan, ermenistan gibi mahalleden bozma ülkelerde bile nükleer santral var. Türkiyeye en az 10 adet nükleer santral kurulmalıdır.

  Tanım: Kesinlikle yapılması gereken nükleer santral.
  5 -2 ... kazuo kiriyama
 • ekşi sözlük

  8699.
  Henüz bir ilkokul öğrencisi olduğum 2005 yılından beri takip ettiğim site. 2010da yazarlığım vardı fakat modlara atarlandığımdan dolayı silik yemiştim. Bir daha da hesap açmadım. Zaten sedat gittikten sonra kalite epey düştü. Açılan başlıklardan bile anlaşılıyor bu. Kanzuk dönemindeki yazarlar sedatın döneminde çaylak bile olamazdı.
  1 -2 ... kazuo kiriyama
 • bir üniversitede yaşanabilecek en dumur olaylar

  60.
  Mikro iktisat dersinin klasik vize sınavında günlerce çalışan arkadaşın 03 puan, sırf kağıt boş gözükmesin diye problemlerdeki sayıları rastgele çarpan, toplayan, çıkartan, bölen şahsımın 09 puan alması.
  4 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum