• zırhlı birlikler okulu ve eğitim tümen komutanlığı

  36.
  Ankara'nın etimesgut ilinde bulunan ve manisa kırkağaç'dan sonra bedelli askerliğin en zor yapıldığı ikinci birliktir. Yanılmıyorsam aynı zamanda dünya üzerindeki en büyük ikinci askeri kışladır. (1.si rusyada). Burada 1 ay boyunca bedelli askerlik yaptım. Bu birlikte 1 ay askerlik yapmak türkiye'nin herhangi birliğinde 1 yıl askerlik yapmaya denk gibi bir şey. Öncelikle eğitimler çok ağır. Kahvaltıdan sonra saat sabah 7'de eğitim başlar ve 5'e kadar sürer. Ben bahar ayında gittiğim için hava aşırı sıcaktı ve 40 derece hava dahi eğitimi engellemiyor. isterse yakında volkan patlasın o eğitimi seve seve yapıyorsunuz. Askerde güneşten dolayı o kadar tipim kaymıştı ki aynaya bakınca kendimi tanıyamıyordum. Ayılanlar, bayılanlar, ikinci derece yanığı olanlar gırlaydı. Çoğu yerde bedellilere günde 2 kere içtima alıp eğitim yaptırmazlar ancak burada eğitimle birlikte en az 5 kere içtima alıyorlar ve bu konuda gerçekten aşırı disiplinliler. Her sabah traş olmak, yorganı çarşafı düzeltmek, dolabı düzeltmek ve botları boyamak zorunlu. Bununla birlikte yine çoğu yerde bedelliler hiç iş yapmazken burada bir günde 4 kamyon(unimog da değil bak 6x6 bmc) levazım indirip kaldırır, tuvaletleri temizler, yemekhanede ve bulaşıkhanede çalışır, tank yıkar, fasulye ayıklar ve buna benzer bir sürü iş yaparsınız. Bu esnada 6 aylık usta askerler başınızda durur. Ben 1 ay süre boyunca 1 kez bile usta askerlerin bir iş yaptığını görmedim. her işi bedelliler yapıyor. Millete anlattığımda şaşırıyorlar, bizde bedellilere hiç iş yaptırmıyorlardı paso yatıyorlardı diyorlar ancak bu birlikte öyle bir şey yok. Mesela iskenderun'da bedelli askerlik yapan bir arkadaş koğuşlarda klima olduğundan, duşların neredeyse koğuşların içinde olduğundan ve yemeklerin taşeron firma tarafından yapıldığından bahsediyordu. Bizde duş haftada iki gündü ve koğuşlardan bayağı uzaktaydı. Aynı zamanda ortalık rütbeli kaynıyordu. çoğu yerde millet asteğmeni zor görürken bizde binbaşı görmek oldukça sıradan bir olaydı. kantin özel kantin olduğundan aşırı kazıktı. Ancak oturup arkadaş gibi konuşabildiğiniz birçok babacan komutan da mevcuttu. Erlerin sıkıntılarıyla yakından ilgileniyorlardı.

  Son olarak burada bedelli askerlik yapmış bir tanıdığınız varsa adama asla bedelli muamelesi yapmayın. Gerçekten burada 1 ay askerlik yapmak herhangi bir birlikte 1 yıl yapmaya eşdeğer. izmir, mersin gibi yerlerde 6 ay yapan birkaç arkadaşım askerliği ense yaparak geçirdiklerini anlatıyor. Eğer burada bedelli askerlik yapacaksanız büyük bir sabır testine hazır olun.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • jodi lyn o keefe

  20.
  Prison breakdeki hali bayağı güzeldi. Aynı zamanda red alert 3 uprising oyununun cutscenelarında da ara sıra gözükmektedir kendisi.
  ... kazuo kiriyama
 • ilginç tesadüfler

  43.
  Buraya yazabileceğim, dünya'nın ne kadar küçük olduğunu gösteren birbirinden ilginç 3 tesadüf yaşadım.

  1) Yeni aldığımız arabaya multimedya ekranı taktırmak için bu tür ıvır zıvırları satan bir dükkana uğramıştım. Aracıma uygun ürünlerle ilgili bilgi alırken dükkan sahibi montajı kendilerinin yapmadığını oto elektrikçi bir ustaya yönlendirdiklerini söyledi. Hangi ürünü alacağıma daha karar vermediğim için sipariş vermeyerek dükkandan çıkmıştım. Zaten araca multimedya taktıracağımız için evdeki araç navigasyonu boşa çıkmıştı ve letgo üzerinden bu navigasyonu satmaya karar verdim. Hemen o akşam adamın biri navigasyona talip oldu ve ertesi sabah buluşmak üzere sözleştik. Adam arabanın içinde navigasyonu denerken biraz sohbet muhabbet sonrasında adam yukarıda bahsettiğim araç multimedyası satan dükkanın montaj için yönlendirdiği usta çıkmıştı. Daha sonra multimedyayı direkt bu adamdan alıp montajını da bu adama yaptırarak işi biraz daha ucuza kapatmıştım.

  2) Yıllar önce Facebook'da amerikan seri katilleriyle ilgili bir grubu takip ediyordum. Gruptan birçok arkadaşım olmuştu ve bazılarıyla epey samimiydim. Daha sonra grup zucclandı ve üyeler de iletişimi kaybetti. Aradan 6 sene falan geçtikten sonra büyük bir tesadüf sonucu gruptan iki kişi beni tekrar bulup aynı günün aynı saatinde bana mesaj yazmışlardı ve ikisi de halen daha öteki ile iletişimde olup olmadığımı soruyordu.

  3) Yaşadığım en büyük tesadüf sanırım buydu. Bulunduğum şehirde aynı marka model araca sahip kişilerin bulunduğu bir whatsapp grubuna katılmıştım. Bir gün grupta konu ayıplı araç satımında alıcının nasıl hukuki yol izlemesi gerektiğinden açıldı. Zamanında aynı konudan dolayı birilerine dava açtığım için adama tüm başımdan geçenleri, nasıl yol izlediğimi anlattım. Aynı zamanda gruba dahil olanlara arka cama yapıştırmaları için grupla ilgili küçük bir sticker veriyorlardı ve gruptakiler stickerli araç gördükleri zaman ''seni sobeledim'' diyerek aracın fotoğrafını çekip gruba atıyorlardı. Aynı günün akşamı konuyla ilgili bilgi verdiğim adam stickerli bir araç görüp fotoğrafını çekerek gruba atmıştı. Fotoğrafa bakınca bir de ne göreyim? Fotoğrafın sağ tarafında bana ayıplı araç sattığı için dava açtığım adam duruyor. Koskoca şehirde adam stickerli araç buluyor, bunun fotoğrafını çekip gruba atıyor ve davayla ilgili konuştuğumuz gün fotoğrafta davayı açtığım adam da çıkıyor. Bayağı ilginç bir tesadüftü ve bu fotoğrafı halen daha saklarım niyeyse.
  ... kazuo kiriyama
 • kadir şeker in kurtardığı kadının evlenmesi

  13.
  vay enayi kadir.
  -1 ... kazuo kiriyama
 • kadıköy de diş hekimi kadına tecavüz etti iddiası

  7.
  Kamera kayıtlarından iftira olduğu ortaya çıkan, kadın terörünün ne boyutlara ulaştığını ve feministlerin iftiracı birer militan olduklarını bize tekrar gösteren olay.
  4 ... kazuo kiriyama
 • 4çocuğunu bırakıp komşunun sevgilisine kaçan sibel

  16.
  twitter'da kadın terörü diye hashtag'i açılmayacak olan olaydır. Ancak bunu yapan kişi erkek olsaydı sosyal linç yiyecekti.
  3 -1 ... kazuo kiriyama
 • oruç tutmayan yazarlar

  48.
  Ben tabi ki. Müslümanken bile en nefret ettiğim ibadet oruç tutmaktı. Öyle yemek düşkünü bir insan değilim hatta sıskayım bile ancak acıktığım zaman dünyam kararıyor. Aile ve işyerimdeki insanlar su götürmez yobaz olduklarından tutuyormuş gibi yapıp gizli gizli yiyorum. Laik aile ve iş çevresine sahip insanların gerçekten aşırı şanslı olduklarını düşünüyorum. Ulan milletin sıçmaya dahi imtina ettiği iş hanının tuvaletinde cebime gizlediğim abur cuburları yediğimi bilirim. Yine evdekiler anlamasın diye gizli gizli yerken iki büklüm oluyorum anasını satayım. 26 yaşında adamım düştüğüm hallere bak.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • pika sendromu

  10.
  ilkokul yıllarımda sanıyorum ben de bu hastalıktan muzdariptim. bildiğimiz kurşun kalemlerin ahşap tadı epey hoşuma giderdi ve sahip olduğum kurşun kalemleri yemeden duramazdım. Keza ahşap dondurma çubuklarının tadı da epey hoşuma giderdi. halen daha elime kurşun kalem veya dondurma çubuğu geçse çiğnemeden duramam. Hatta küçükken bu ahşabın suyu satılsa da kana kana içsem diye düşünmüşlüğüm vardır. Çünkü bir süre sonra ağzımda çiğnediğim kalem/dondurma çubuğu parçasını yutamayıp dışarı tükürüyordum.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • every little thing she does is magic

  4.
  oldukça güzel ve eğlenceli olan ancak başlangıcındaki double basslı büyülü harmoninin çok çabuk dağılıp eğlenceli kısma evrildiği the police şarkısı. şarkının bütünü başlangıç kısmına biraz daha sadık kalınarak yaratılsaydı bir big in japan gibi self control gibi kült olabilitesi çok daha yüksek olurdu diye düşünüyorum. yine de severek dinliyoruz.
  ... kazuo kiriyama
 • izleyeni yerin dibine sokan tiktok videosu

  8.
  bana deseler ki altına son model mercedes s serisi vereceğiz ancak o zaman buna benzer bir hareketi yapmayı düşünürüm. bak yaparım demiyorum. yapmayı düşünürüm. türkiye gibi bir yerde kelli felli dayıların içinde olduğu bir dolmuşta da bu hareketi yapmak hakikaten cesaret ister. dolmuştaki kekolardan birinin yollu lan bu deyip şaplağı yapıştırması işten bile değil yani. ota boka sjwlik, meriçlik yapa yapa kızların bi taraflarını böyle kaldırdınız. çok değil 5 sene önce dahi şu hareketi hiçbir kız yapamazdı.
  4 -1 ... kazuo kiriyama
 • cenk hoca

  24.
  Sjw youtube bu adamı redpill videoları yüzünden ortaklıktan çıkarmıştır. Ama bu adam eğer düpedüz erkek cinsine yahut beyazlara sövüp saysa idi solperen youtube tarafından memnuniyetle karşılanacaktı. Bu solgericiler şeriatçılardan bile tehlikeli.
  1 ... kazuo kiriyama
 • hiç genç kız işsiz olmaması

  10.
  Buna rağmen kadınlar geçim derdini erkeklere yüklemekle kalmayıp bir de ''biz eziliyoruz yeeaa'' diye ağlarlar.
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • zodiac killer

  8.
  60'lı ve 70'li yıllarda aktif olarak cinayet işleyen ve tam bir deha olan seri katil. Şifreli mektuplarından biri tam 51 yıl sonra günümüz teknolojisi ile çözülebilmiştir. Zamanında birkaç isimden şüphelenilmiş olunsa kim olduğu hiçbir zaman kanıtlanamamıştır. Aktif olduğu zamanlarda ardında bıraktığı mektuplarla polisle epey bir dalga geçmişti. Eğer halen daha hayattaysa muhtemelen bir çiftlik evinde şu sıralar 70'li yaşlarının sonunu yaşayıp altında traktörü bağını bahçesini sürüyordur.
  1 ... kazuo kiriyama
 • iğne yaptığı kadına whatsapptan yazan erkek

  23.
  Adamın mesleğini kişisel çıkarları uğruna kullanarak kadının telefon numarasını bulup kadına yazması hiç hoş değil. Oldum olası önüne gelen kıza yazan erkeklerden nefret etmişimdir. Adam teknik olarak baştan hatalı bunu kabul etmek gerekir.

  Adamı ifşa eden kezbana sıra gelince. Adam ''sana da uygunsa tanışalım'' demiş. Ben herhangi bir taciz göremiyorum. Adamı ifşa etmeyi gerektirecek bir durum yok ortada. Ne diye twitter'a taşıyıp olayı büyütüyorsun? Uygun değil de, sevgilim var de, istemiyorum de. Israrla yazıyorsa engelle. Buna rağmen halen ulaşmaya çalışıyor ve rahatsız ediyorsa git ifşa et. Bana kalırsa iki taraf da suçlu ancak kezban daha suçlu. Ota boka karıları savunup meriçlik yaparsanız ahan da böyle götleri kalkar.
  6 -6 ... kazuo kiriyama
 • source 2

  6.
  Valve firması tarafından geliştirilen, kullanılan kodların 1996 yapımı quake oyununa kadar dayandığı oyun motoru.

  Ayrıca,
  (bkz: #37789509)
  (bkz: #37774288)
  ... kazuo kiriyama
 • en tehlikeli mafyalar

  25.
  kesinlikle ama kesinlikle meksika ve brezilyadaki uyuşturucu kartelleridir. bu adamların rakip çetelere ve diğer kurbanlara yaptıkları işkenceleri hayal dahi edemezsiniz. en basitlerini söyleyeyim: canlı canlı yüz derisini tamamen yüzüp üzerine tuz ve limon basmak. kurbanın karnını yararak çıplak elle organlarını çekiştire çekiştire sökmek. bacak ve kolları canlı canlı kesip ardından bu kesik uzuvları sopa olarak kullanıp halen daha canlı olan kurbanı dövmek. Bunları yaparken de gayet rahat gülüp eğleniyorlar. Geçen sene meksikada bir grubun başındaki adam içeri alınınca çete üyeleri şehri yakıp yıkmıştı adamı serbest bırakmak zorunda kalmışlardı. Adamlar ordudan bile güçlüler. Rus mafyası hatta yakuza dahi bu adamlara kıyasla palyaço kalır. Türk mafyasından bahsetmiyorum bile zaten. Ayrıca türkiyedeki hapishaneler brezilya ve meksikadakilere kıyasla cennet kalır.
  1 ... kazuo kiriyama
 • biseksüel kızlar

  6.
  akli dengesi yerinde olmayan ve tedavi olması gereken kızlardır.
  -2 ... kazuo kiriyama
 • savaşlarda tanrı en iyi topçunun yanındadır

  3.
  tam hali ''istedikleri kadar dua etsinler, tanrı en iyi topçu birliğinin yanındadır'' olan napolyon bonapart sözü.
  2 ... kazuo kiriyama
 • hırsızın elini kesmek

  57.
  2021 yılında halen daha o ayette aslında öyle denmek istenmiyor, el kesme asla yok diyen kolpacı müslümanları gördüğümüz olay. He amına koyim o yüzden zaten tüm hacılar, hocalar, şeyhler şıhlar ayeti eli kesilecek şeklinde çeviriyor! O yüzden zaten arapçanın orijinal dil olduğu şeriat ülkelerinin hepsinde hırsızların eli kesiliyor! Kuranı kendi öz dilleriyle okuyan, bilen araplar ayeti yanlış anlıyor da bizim arapça bilmeyen Kolpacı caner taslamancılar ayeti en doğru şekilde anlıyor! Ha ben hırsızların elinin kesilmesi hususunda allah ile aynı fikirdeyim orası başka. Bizim ortadoğu halkına fransa'dan, isviçre'den ithal edilen kanunlar sökmez. Koyacaksın şeriat hükmünü bak bakalım ortada bir tane motosiklet, bisiklet çalan çingene kalıyor mu?
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 • tamer karadağlı nın 1997 doğumlu sevgilisi

  32.
  Tamer karadağlı gerçek hayatta da tıpkı haluk karakteri gibi her türk erkeğinin örnek alması gerektiği tam bir taşfırın erkeğidir. Bu adamla yapılan birkaç röportaj izlemiştim. Aşırı bilgili ve dolu bir insan. Emin olun o kız sırılsıklam aşıktır bu adama. ilişkilerinde de hiçbir anormallik yok. Erkekler evrimsel süreç gereği daima genç ve doğurgan kızlarla ilişkiye girme eğilimindedir. Kızlar da yanında maddi ve manevi olarak güvende hissedebileceği tecrübeli erkeklere ilgi duyma eğilimindedir. iki taraf da reşit. hiçbir sorun yok. Gayet ideal bir ilişki. Ben olsam ben de aynısını yapardım. bravo tamer abimize.

  Edit: tamer karadağlı buradan birçok arkadaşın da anasını sikiyor olmalı ki beni eksiliyorlar.
  4 -9 ... kazuo kiriyama
 • yeni şeyler getiriyorum